MASKİ AÇIKLADI; AVŞAR'DA SU SIKINTISI SORUNU YOK

MASKİ AÇIKLADI; AVŞAR'DA SU SIKINTISI SORUNU YOK
banner43
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’nde meydana gelen su kesintisi hakkında yerel bir TV kanalında yayınlanan asılsız bir haber ile ilgili açıklama yaptı. MASKİ, sondaj pompasının yanması üzerine pompa yenilemesini gerçekleştirdiklerini ve sonrasında depoya saatte 38 ton su basıldığını vurguladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’ndeki içme suyu kesintileri hakkında yerel bir TV kanalı tarafından yapılan gerçek dışı bir haber ile ilgili açıklama yaptı. MASKİ tarafından yapılan açıklamada, söz konusu haberin hangi amaca hizmet ettiğinin anlaşılamadığı belirtilerek, konuyla ilgili MASKİ’ye hiçbir şekilde danışılmadan haberin yapılmasının basın ahlak kurallarına uymadığının altı çizildi. Sondajı besleyen pompanın arızalanması üzerine bölgeye ekip gönderilerek yenileme işinin yapıldığını belirten MASKİ, haberde de görüleceği üzere vatandaşları susuz bırakmamak için tankerler aracılığı ile mahalleye su taşındığını ifade etti. Mevcut sondaja giden elektrik hatlarındaki arızaların da zaman zaman su kesintilerine neden olduğu eklenerek, arızanın giderilmesi sonrasında mahallenin içme suyu deposuna saatte 38 ton su basıldığı açıklandı.

Turgutlu’ya 9 yeni sondaj


MASKİ ekipleri il genelinde olduğu gibi Turgutlu ilçe merkezi ile Dalbahçe ve Osmancık mahallelerine açtığı yeni sondajların yanı sıra, Çepnibektaş’taki sondaj çalışmalarını da sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde ise yine ilçe merkezi ve Osmancık’a ek olarak, Bozkır, Karaköy ve Gökgedik’te de sondaj çalışmaları başlatılacak. Avşar mahallesinde ise mevcut sondajda yaşanabilecek olası bir su azalması sonrasında haftalar önce yapılan etüd çalışmalarına istinaden yeni sondaj açılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 12:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4