MASKİ İLE 'YALNIZ DEĞİLSİNİZ'

MASKİ İLE 'YALNIZ DEĞİLSİNİZ'
10 yıllık damga süresi dolduğu için babasının ön ödemeli kartlı su sayacına geçişi yapılan Hüseyin Sarıkaya isimli vatandaş, iptal işlemi için geldiği MASKİ Genel Müdürlüğü’nde öğrendiği ‘Yalnız Değilsiniz’ hizmeti sonrasında kararından vazgeçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projeleri ile vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Abone İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hizmete sunulan ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi sayesinde yatalak, hasta ve kimsesiz vatandaşların tüm işlemleri MASKİ personelleri tarafından yapılıyor. Kuruma gelemeyecek durumda olan vatandaşları kapsayan ve sosyal belediyeciliğin önemli unsurlarından birinin hayata geçirildiği hizmet vatandaşların da takdirini kazanıyor. Bu kapsamda, ön ödemeli kartlı su sayacı montajı yapılan Hüseyin Sarıkaya isimli vatandaş, uygulamanın iptal edilmesi için dilekçe ile MASKİ’ye geldi. Burada Abone İşleri Daire Başkanı Sevinç Deniz ile görüşen Sarıkaya, MASKİ’nin sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde yürüttüğü ‘Yalnız Değilsiniz’ hizmeti ile tanıştı. Bu kapsamda Abone İşleri Dairesi Başkanı Sevinç Deniz’i ziyaret eden Sarıkaya, uygulama ile ilgili açıklama yaptı. Görüşmede Daire Başkanı Deniz, önemli bir sosyal projeyi uyguladıklarını ifade ederek, yatalak, kimsesiz ve MASKİ’ye gelemeyecek durumda olan vatandaşların yardımına koştuklarını belirtti.

MASKİ vatandaşın hayatını kolaylaştırıyor

MASKİ’nin ‘Yalnız Değilsiniz’ hizmetinin çok önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Hüseyin Sarıkaya, “Babam 3 yıldır yatalak. Yüzde 98 engeli var. MASKİ’den kartlı sayaca geçişle ilgili bilgi geldi. Babamın yatalak olması sebebiyle ön ödemeli sayaç sisteminde babamın gerektiği zaman para yatıramayacağından dolayı çekeceği zorluğa istinaden dilekçe verdim. Fakat MASKİ, bize ‘Yalnız Değilsiniz’ deyip, yardımcı olacaklarını ilettiler. Çok memnun kaldım. Bir Manisalı olarak Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara iyi hizmet verdiğini düşünüyorum. Halkımızın da bunun kıymetini bilmesini istiyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 15:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4