MASKİ SU KAYNAKLARINI ARTIRIYOR

MASKİ SU KAYNAKLARINI ARTIRIYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların yaz aylarında içme suyu problemi yaşamaması için 65 adet sondajın yer teslimini gerçekleştirerek çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, içme suyu problemlerini en aza indirmek için sondaj çalışmalarını yoğunlaştırdı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından, 2017 yılında açılacak sondajlar için ilk etapta 65 mahalle için yer teslimi gerçekleştirildi. Yeraltı su kaynakları ile su ihtiyacının karşılandığı Manisa’da, yapılacak çalışmalar kapsamında öncelik sırasına göre belirlenen mahallelerde sondaj açılacak. İlerleyen tarihlerde ihtiyaç duyulan yerleşim merkezleri için sondaj çalışmaları gerçekleştirilecek.

Öncelik sırasına göre sondajlar açılıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, kesintisiz içme suyu temini için yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyleyerek, 2017 yılı programını anlattı. “Vatandaşlarımızın yaz aylarında içme suyu sıkıntısı çekmemesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda, ilk etapta yer teslimini yaptığımız sondaj kuyularının açımını gerçekleştirmeye başladık. Öncelik sırasına göre sondajlarımızı mahallelerimize kazandıracağız. Bu sayede yaz aylarında vatandaşlarımızın içme suyu sıkıntısını en aza indireceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4