MASKİ, TURGUTLU'DA YAĞMUR SUYU SIKINTISININ ÖNÜNE GEÇTİ

MASKİ, TURGUTLU'DA YAĞMUR SUYU SIKINTISININ ÖNÜNE GEÇTİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Mimar Sinan Caddesi’ne yağmur suyu hattı döşeyerek, su taşkınları yaşanmasının önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde altyapı yenileme ve altyapısı bulunmayan yerlerde sıfırdan altyapı kazandırma çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı ekipleri Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Mimar Sinan Caddesi’nde yağmur suyu hattı ve kanalizasyon altyapı döşeme çalışmalarını tamamladı. MASKİ ekipleri, bin 400 metre prefabrik betonarme kutu menfez ile yağmur suyu hattı ve 600 metrelik beton boru ile kanalizasyon hattı döşeme çalışmasıyla toplamda 2 kilometrelik hat imalatını hayata geçirerek, vatandaşların yağışlı havalarda rahat bir nefes almasını sağladı.

“Yağmur suyu çilesini sona erdirdik”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Turgutlu ilçesinin büyük sorunu olan yağmur suyu sıkıntısını döşenen hat sayesinde ortadan kaldırdıklarını belirtti. Aslay, “Turgutlu ilçemizde Mimar Sinan Caddesi’ne yağmur suyu hattı döşeyerek, vatandaşlarımızın yaşadığı yağmur suyu çilesini sona erdirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’den aldığımız güç ve talimatlar doğrultusunda, MASKİ olarak geçmişten gelen bütün sorunları vatandaşlarımıza unutturacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4