MASKİ'DEN İKİ MAHALLEYE TAŞKIN ÖNLEMİ

MASKİ'DEN İKİ MAHALLEYE TAŞKIN ÖNLEMİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesinde gerçekleştirdiği dere ıslah çalışmasıyla hem Tilkisüleymaniye hem de Karayenice mahallelerinde meydana gelen taşkınların önüne geçti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalarla Manisa genelindeki dere taşkınları önlenmeye devam ediyor. MASKİ, Şehzadeler ilçesine bağlı Tilkisüleymaniye ve Karayenice mahallelerinde yaşanan taşkın sorununu da ortadan kaldırdı. Ekipler, mahalle içinden geçen derede menfez imalatı gerçekleştirerek, suyun betonarme yapı içerisinden kontrollü akışını sağladılar.

Tarım arazileri sular altında kalmaktan kurtuldu

Tilkisüleymaniye ve Karayenice Mahallesi sakinleri, MASKİ tarafından yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdiler:

Hasan Kara, “Mahallemize yapılan hizmetlerin hepsi çok güzel, dört dörtlük hizmetler. Eskiden dar bir künk vardı, o da hemen doluyor ve taşıyordu. Sel geldiği zaman geçilecek yer kalmıyordu. Şimdi bu durum ortadan kalktı.  Çok memnunuz”

Kazım Zeybek, “Önceden dereden taşan sular tarım arazilerimize geliyordu. Şimdi doğrudan sulama kanalına gidiyor. Bu çalışma iyi oldu. Memnunuz. Bilhassa da sondaj çalışmasından memnunuz. Eski sondajımız kuruyordu, şimdi yeni sondaj kuruldu”

Üzeyir Bınar, “Bu menfez yapılmadan önce orada bir künk vardı, o da çöplerle tıkanıp taşkına sebebiyet veriyordu. Sular tarlalara taşıyordu. Menfez yapılınca taşkınlar son buldu. Artık insanlar da rahatça gelip geçebiliyor”
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 12:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4