MASKİ'DEN OSMANCIK'TAKİ SU SIKINTISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

MASKİ'DEN OSMANCIK'TAKİ SU SIKINTISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
banner43
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Osmancık Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, mahalledeki mevcut sondajın kuruması üzerine açılan yeni sondajda suya ulaşılamadığı ifade edildi. Ekiplerin bir sondaj daha açmak için yer tespiti çalışmalarının devam ettiği belirtilerek mahalleye tankerlerle su taşındığı ifadelerine yer verildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Osmancık Mahallesi’nde yaşanan su kesintisi ile ilgili bir açıklama yaptı. MASKİ’nin Osmancık Mahallesi sakinlerine su sıkıntısı ile ilgili çözüm bulamadığına yönelik basında yer alan haberde bilgi eksikliğinden kaynaklanan hatalar olduğu belirtildi. Mahallede bulunan mevcut sondajın kuruması nedeniyle, mahallede yeni bir sondaj açıldı. Açılan sondajda suya ulaşılamaması üzerine yeni bir sondaj kuyusu daha açılması için jeofizik etüd ve yer tespiti çalışmaları başlatıldı. Jeofizik çalışmaları sonucunda yapılacak yer tespitine takiben, yeni sondaj kuyusu açılacaktır. Osmancık Mahallesi sakinlerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için tankerler ile mahalleye su taşındığı vurgulanarak mahallenin su sıkıntısının kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağı açıklandı.

Ticari amaçlı bahçe ve fidan sulamaları su seviyesinin azalmasına neden oluyor

MASKİ’nin asli görevinin vatandaşlara içme suyu temin etmek olduğu belirtilerek ticari amaçlı bahçe ve fidan sulamalarının birçok yörede su sıkıntısına neden olduğuna dikkat çekildi. Kış aylarında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan mahallelerde, yaz mevsiminin gelmesi ile yoğun bir şekilde yapılan ticari amaçlı tarımsal sulamada içme suyunun kullanılmaması gerektiği vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 12:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4