MAZLUM NURLU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MAZLUM NURLU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
 

“Türk ulusu;


Çanakkale’den, Sakarya’dan, İnönü’den,

Dumlupınar’dan aldığı cesaretle,


birlik ve beraberliğine sahip çıkarak,


Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ilerlemeye devam edecektir”


Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal kurtuluşa ve bağımsızlığa giden yolda dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılını her yıl olduğu gibi coşku ve kıvançla kutluyoruz.

30 Ağustos; vatanı işgal edip, ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekün verdiği bir savaşın ve Zafer Destanı'nın yazıldığı gündür.

Kökeni, yöresi ve mezhebi ne olursa olsun Türk ulusunun tüm fertleri aynı amaç etrafında buluşmuş ve vatanın düşmanlarca paylaşılmasına asla müsaade etmeyeceklerini göstermişlerdir.

İşte bu yüzden Anadolu’yu işgal eden devletler, 19 Mayısta başlayan ve 30 Ağustosta doruğa çıkan vatan sevgisi ve bağımsızlık özlemi karşısında çaresiz kalmışlardır.

Zaferle sonuçlanan ulusal kurtuluş savaşının ardından kurulan bağımsız Cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde bağımsız bir devlet olarak uygar dünyadaki yerini almıştır.

Cumhuriyet kurulduğundan bu yana, Türkiye’yi bu aydınlık yoldan çıkarmak isteyen, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, çağdaş kazanımlarımızı ortadan kaldırmak isteyenler her zaman olmuştur bundan sonrada olacaktır.

Cumhuriyet zaman zaman bu tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. AKP iktidarı, kendi besleyip büyüttüğü, darbe yapacak cesareti verdiği ve ülkenin başına bela ettiği Fetö terör örgütünün yerine, cumhuriyet ve Atatürk düşmanı yeni cemaat ve tarikatları çıkarmaktadır. Kanlı darbe girişiminden ders almayarak hala bunlardan medet umanlar insanlık değerlerini ayaklar altına alarak çocuk tecavüzcülerinin yuvası haline gelen, kaçak öğrenci yurtlarında kız çocuklarının can verdiği tüm  siyasal tarikat ve cemaatler ülkemiz için her zaman ciddi tehlike olduğunu unutmasınlar.  Tüm bunlara rağmen Türk ulusu, Çanakkale’den, Sakarya’dan İnönü’den, Dumlupınar’dan aldığı cesaretle, birlik ve beraberliğine sahip çıkarak, Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ilerlemeye devam edecektir.

Türkiye’nin kurucusu, bağımsızlığın ve parlamenter demokrasinin güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi; laik, demokratik ve çağdaş Türkiye için,  hak, hukuk ve adalet mücadelesinden asla taviz vermeyecektir.

95. yılını gurur ve coşkuyla kutladığımız, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler günü olan bu büyük zaferin yıldönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan toprağını korumak uğruna kurtuluş savaşında ve terörle mücadelede bedelini canlarıyla ödeyen şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyorum.  Sevgi ve saygılarımla
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 13:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4