MCBÜ Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin sayıları artarak çalışmalarına devam ediyor

MCBÜ Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin sayıları artarak çalışmalarına devam ediyor
“Bilim ve İnsan” anlayışı ile araştırmak, anlamak ve paylaşmak için çalışmalar yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde, toplumun ihtiyaçlarına yönelik araştırma ve uygulama yapmak amacı ile kurulan araştırma ve uygulama merkezlerinin sayısı 25’e ulaştı. Bu merkezler kendi alanlarında çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, akademik çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önem vererek sorunlara bütüncül, disiplinlerarası ve çözüm odaklı bir çerçeveden yaklaşıyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi araştırma merkezleri ile hayata değer katıyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, mezunlarını yenilikçi ve sorumluluk sahibi bireyler olarak ulusal ve uluslararası topluma kazandırmak için eğitim-öğretimine devam ederken, bu amaçlar doğrultusunda hizmet veren araştırma merkezleriyle de topluma öncülük ediyor ve hayata değer katıyor.

Bu bağlamda; MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi göreve geldikten sonra kurulan Sivil Toplum Kuruluşları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kozmetoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sosyal Hizmetler Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile odağına bireyi ve toplumu alarak özel sektör, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri arasında güçlü bir ilişkinin kurulmasında aracı rol üstleniyor. Yine Prof. Dr. A. Kemal Çelebi göreve geldikten sonra kurulan Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uygulama ve Araştırma Merkezi ile MCBÜ öğrencilerinin bilişsel, sosyal ve duygusal potansiyellerini güçlendirecek seminerler ve projeler gerçekleştiriyor. Kurulma aşamasını yeni tamamlayan Sağlıklı Yaşlanma Uygulama ve Araştırma Merkezi ile de yaşlı sağlığına yönelik sosyal politikaların oluşturulmasına ve planların uygulanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 17:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4