MCBÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Haber Merkezi kuruldu

MCBÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Haber Merkezi kuruldu
Manisa Celal Bayar Üniversitesi  İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü bünyesinde Haber Merkezi kurularak, 7 gün 24 saat  hizmete vermeye başladı.

Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Çipiloğlu, Genel Sekreter Ali Emirosmanoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Mansur Bilgin, yeni hizmete alınan Haber Merkezinde incelemede bulunarak  Şube Müdürü Yüce Dönmez’den bilgi aldı.

Öğrenciler ve personel başta olmak üzere, MCBÜ hizmetlerinden faydalanan halkımızın güvenliğini sağlamak amacıyla;  Manisa merkezdeki tüm birimlerin bina içi ve bina dışı alanlarının güvenlik kamera görüntülerini izleme, telsiz ve telefon (Alo Güvenlik vb. ) haberleşmede koordinasyonu sağlamak için, merkezi telefon ve telsiz sisteminin de bulunduğu Haber Merkezi, MCBÜ Şehit Prof. Dr. İlhank Varank Yerleşkesindeki Rektörlük ana binasında kuruldu.

Bu merkezden; güvenlik görevlileri arasında telefon ve telsiz haberleşmesi, kameraların takibi, alınan ihbar ve şikayetler değerlendirilerek, devriye ekibinin olay mahalline sevki ile seri bir şekilde olaya müdahale edebilme yeteneği kazandırıldı.

Ayrıca; Manisa merkezdeki yerleşkelerde bulunan öğrenci ve personel ile MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi başta olmak üzere, hizmet sunulan halkımızın acil durumlarda arayıp irtibat kurabileceği “Alo Güvenlik” 0 236  201 11 11 (Dahili 1111) hattı tahsisi yapıldı ve Haber Merkezinden koordine edilerek hizmete sunuldu.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 13:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4