'MÜFREDATIN DEMOKRATİKLEŞTİRİLMESİ' RAPORU VALİ GÜVENÇER'E SUNULDU

 'MÜFREDATIN DEMOKRATİKLEŞTİRİLMESİ' RAPORU VALİ GÜVENÇER'E SUNULDU
banner43
Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa Irgat ve Konfederasyona bağlı sendika başkanları Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret ederek kamu çalışanlarının genel sorunlarını aktardı. Ziyarette ayrıca, Eğitim-Bir-Sen tarafından yayınlanan “Müfredatın Demokratikleştirilmesi” raporu sunuldu.

Memur-Sen Manisa Temsilcisi Mustafa Irgat ziyarette yaptığı açıklamada, “Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği olarak konfederasyona bağlı sendika başkanlarımızla birlikte kamu çalışanlarının sahada karşılaştıkları sorunları ve beklentileri, personellerin edindiği tecrübe ve bilgileri Sayın Valimize aktarmak, böylelikle hem Sayın Valimizin saha ile ilgili sahip olduğu perspektife katkıda bulunmak, hem de o sorunları en üst noktada ilgili mercie iletmiş olmak adına ziyaret etmek istedik. Sayın Valimizle ziyaretlerimiz her daim olmakla beraber kamu çalışanlarının genel sorunları ile ilgili bir istişare toplantısı diyebileceğimiz bu ziyaret ilk sayılır, o açıdan önemli buluyoruz. Sayın Valimize de bu değerli vakitleri arasında bizlere zaman ayırıp kabul ettikleri için teşekkürlerimizi belirtmek istiyoruz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner de ziyarette Eğitim-Bir-Sen tarafından yayınlanan ‘Müfredatın Demokratikleştirilmesi’ konulu raporu  Vali Güvençer’e sundu. Eğitim-Bir-Sen olarak bu yıl özellikle akademik çalışmalara ağırlık verdiklerini, daha önce ‘Eğitime Bakış 2016:İzleme ve Değerlendirme Raporu’ ile ‘Öğretmenlik Mesleği ve Mesleğin Statüsü’ araştırma raporunu kamuoyuna açıkladıklarını belirten Öner, “Yine ‘Müfredatın Demokratikleştirilmesi’ raporumuzu kamuoyu ile paylaştık. Bu rapor toplamda 50 akademisyen, 400 öğretmen ve 9 komisyon marifetiyle titiz bir çalışmanın eseridir. Bakanlığımızın da müfredat çalışmasını yaptığı bugünlerde bu rapor müfredat çalışmalarına ışık tutacaktır diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Güvençer de kamuda görev yapan sendika başkanlarının sorunlarını aktarmasından duyduğu memnuniyeti belirterek Manisa genelinde çözülebilecek sorunlarda mevzuat kapsamında elinden geleni yapacağını söyledi. Sendikaların akademik çalışma yapmalarının büyük önemi olduğunu vurgulayan Vali Güvençer Eğitim-Bir-Sen’i de akademik çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 09:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4