MUHTAR KAVAK: 'BU HİZMETİ HAYAL BİLE ETMEMİŞTİK'

MUHTAR KAVAK: 'BU HİZMETİ HAYAL BİLE ETMEMİŞTİK'
MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl’ün Selimiye Mahallesi’nde yaşanan dere taşkınlarının önüne geçmek için ıslah çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen dere ıslah çalışmalarıyla taşkınların önüne geçiyor. Bu çalışmalar kapsamında MASKİ ekipleri, Sarıgöl’ün Selimiye Mahallesi’nin bağlılarından Arnavutlar Mahallesi’nde dere ıslahına başladı. Mahalle Muhtarlığı’ndan gelen talep üzerine harekete geçen MASKİ, mahalleden geçen derenin iki ayrı noktasında yerinde dökme kutu menfez imalatı gerçekleştiriyor. Çalışmalar tamamlandığında dere yatağındaki suların menfezler içerisinden sağlıklı şekilde geçişi sağlanarak bölgede yaşanan taşkın sorunu ortadan kaldırılacak.

“Eskiden çamur içinde kalıyorduk”

Selimiye Mahalle Muhtarı Abdil Kavak, mahallelerinde yapılan menfez imalatının çok güzel olduğunu söyleyerek, “Mahallemizden geçen derede su akışının sağlıklı bir şekilde sağlanması için beton büzler vardı. Büzlerde yaşanan tıkanıklıklarda çamur içinde kalıyorduk. Biz, MASKİ’ye büzlerin yenilenmesi için başvurduk. Ancak MASKİ bizim hayalimize bile gelmeyecek menfez imalatına başladı. Hizmet, bizim beklediğimizden çok çok büyük. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a mahallemizde yapılan çalışma için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 12:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4