O FAKÜLTELERE GİRMEK ARTIK DAHA KOLAY

O FAKÜLTELERE GİRMEK ARTIK DAHA KOLAY

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine girmek isteyen öğrenciler için ücretsiz hazırlık kursu açıldı.

Turgutlu Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi (TURBEM) ve Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Turgutlu’da bir ilk daha gerçekleştiriliyor. TURBEM ve Turgutlu Halk Eğitim merkezinin işbirliği ile Güzel Sanatlar Fakültelerine girmek isteyen öğrenciler için ücretsiz hazırlık kursu açılıyor.

Turgutlu Belediyesi Atatepe spor tesislerinde bulunan TURBEM bünyesinde açılacak olan kurs ile ilgili olarak TURBEM Sorumlusu Metin Akgül “öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursu açmaya karar verdik. Şuan için kurs müracaatları Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde devam etmekte. Lisans Hazırlık sınıfında halen lise eğitimine devam eden, mezun veya Lisans düzeyinde resim eğitimi alıp Güzel Sanatlar Fakültesine gitmek isteyen öğrenciler bulunmakta. İlçemizde bu fakülteye gitmek isteyen öğrencilerin destek alabileceği hiç bir kurs bulunmamaktadır. Bu yüzden genç kardeşlerimize destek olmak için TURBEM bünyesinde 15.09.2017 tarihlerine kadar Güzel sanatlara hazırlık kursu (Karakalem, Desen, Perspektif, İmgesel Eğitim) dersleri verilecektir. İlçemizde ilk defa Halk Eğitim merkezi ve TURBEM tarafından gerçekleştirilecek olan bu kurs eğitim açısından büyük bir açığı kapatacak. Böyle bir kursun açılmasına destek veren Turgutlu Halkeğitim merkezine ve Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 20:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4