O OKUL YIKILDI - Gedizli 'Hükumetimiz, Yeni Bir Okul Kazandırıyor'

O OKUL YIKILDI - Gedizli 'Hükumetimiz, Yeni Bir Okul Kazandırıyor'
banner1
Manisa'nın Turgutlu İlçesine bağlı Dağmarmara grup köylerinde bulunan Niyazi Üzmez İlköğretim okulu, deprem yönetmeliğine uygun olmadığı ve dayanaksız olduğu için yıkıldı.
Dağmarmara grup köyleri Kuşlar, Karaköy, Ören, Kabaçınar ve Hacıisalar da bulunan öğrenciler, okullarının depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile kapatılmasının ardından Derbent Mahallesinde taşımalı eğitim ile okullarına gidiyordu.
Niyazi Üzmez İlköğretim Okulunun yıkım kararının alınması ve 15 Mayıs'ta ihalesinin yapılacak olması nedeni ile tehlike arz eden eski okul, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli'nin girişimleri ile yıkıldı.
Yıkılan okulun yerine 15 Mayıs'da yapılacak olan ihale ile daha modern ve daha dayanıklı bir okulun bölgeye kazandırılacağını belirten AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, her gün onlarca kilometre giderek taşımalı sistemle eğitim gören öğrencileri ve velilerini bu sıkıntıdan kurtaracaklarını söyledi.
Gedizli, şöyle konuştu:
"Dağmarmara Niyazi Üzmez İlköğretim Okulumuz yıllar önce yapılmıştı. Ancak depreme dayanıklılık testlerini geçemediği için AK Parti hükumetimiz tarafından yenilenmesine karar verildi. Bugün burada eski, yani depreme dayanıksız binanın yıkımı gerçekleşecek. 15 Mayıs tarihinde de yeni bina için ihalesi yapılacak ve yeni okulumuz burada yeniden inşa edilecek. Bugün yıkımın başlangıcı için buradayız. Dağmarmara bölgesinde bulunan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun."dedi.
Yıkım ekiplerinin kontrolünde iş makinesi ile okula ilk kepçe darbesini vuran Gedizli, daha sonra vatandaşlar sohbet ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 10:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3