Öğrenciler Sordu Başkan Şirin Cevapladı

Öğrenciler Sordu Başkan Şirin Cevapladı
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirini, yerel yönetimler dersi kapsamında kendilerini ziyaret eden Arif Canpoyraz İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerin Belediye Başkanlığı ve belediyeciliğe dair sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Şirin, öğrencilere yeni açılan Kent Müzesi’ni gezdirme sözü verdi.

Arif Canpoyraz Okul Müdürü Selim Kutluana ve sınıf öğretmeni Ayşenur Çolak’ın eşlik ettiği ilkokulu 4. sınıf öğrencilerini belediye meclis salonunda ağırlayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, öğrencilerin yerel yönetimlere dair sorularını cevapladı. Kendisine takdim ettikleri çiçekten dolayı tüm öğrencilere teşekkür eden Başkan Şirin’ öğrencilerin ‘Belediye Başkanı olmak nasıl bir duygudur’ sorusuna; “Belediye Başkanlığı’nın en güzel yanı, doğduğun ve büyüdüğün memlekete hizmet vermek. Ailem burada, çocuklarım ve eşim de burada yaşıyor. Yaşadığınız yeri yönettiğiniz zaman ayrı bir keyif alıyorsunuz. Bir mutluluk duyuyorsunuz. Güzel şeyler yaptığınızda bu kalıcı olacak. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyor olmak çok güzel  duygudur. En güzel tarafı da budur” şeklinde yanıt verdi.

“Kent Müzemiz’in Birer Tanıtıcısı Olmalısınız”

Öğrencilerin ‘belediye tarihi yerleri korumak için neler yapıyor?’ sorusu üzerine ise Başkan Şirin, “Turgutlu Belediyesi olarak tarihimize, mirasımıza ve kültürümüze sahip çıkıyor ve gerekli çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Önemli bir atılımla Sevinç Parkı Meydanı’nda bulunan Üzümcüler Konağı’nı, Kent Müzesi haline getirdik. Projemizde ZEKA desteğini aldık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli bir günde Kent Müzemiz’i hizmete açtık. Belediye Başkanınız olarak aranızda hala gidip gezmeyenlerimiz varsa en kısa sürede gezmenizi, çevrenize anlatmanızı isterim. Sizler ne kadar sahiplenirseniz bizler o kadar başarılı oluruz. Yani sizler müzemizin bir tanıtıcısı olmalısınız. Bunun yanı sıra bir diğer büyük atılımımız da Atatürk Bulvarı’nda bulunan Eski Belediye Hizmet Binası’nı aslına uygun olarak hayata döndüren projemiz oldu. Bu konuda Manisa Büyükşehir Belediyemiz’den destek aldık. Binanın restorasyonu tamamlandı. Şuanda peyzaj ve iç dekorasyon çalışmaları başladı. Açıldığında ilçemize Sanat ve Kültür Merkezi olarak hizmet verecek” dedi. Öğrencilerin diğer sorularını da içtenlikle cevaplayan Başkan Şirin, önümüzdeki hafta içerisinde okul öğrencilerine Kent Müzesi gezisi sözü verdi. Oldukça keyifli geçen ziyarette Belediye Başkanı Turgay Şirin’e teşekkür eden okul müdürü Selim Kutluana da, “Sayın Başkanımız bizleri ağırladığınız ve öğrencilerimizin sorularına içtenlikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz hem Belediyeyi hem sizleri yakından tanıma imkanı buldu” şeklinde konuştu. Öğrenciler Başkan Şirin’in makam odasını da gezerek burada bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 17:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4