ÖLÜM KORKUSUYLA ÜZÜM KESMEYE GİDİYORLAR

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Demir Köprü Barajının kapaklarının açılması ve Gediz nehrine su aktarılması nedeniyle Musacalı mahallesinde bulunan köprü sular altında kaldı. Mahalle sakinlerinin tarım arazilerine ve ilçeye gidişinde kullandığı köprünün yenilenmesini yada Gediz nehrine verilen suyun azaltılmasını istediler. Kaynak : http://www.turgutlulu.com/olum-korkusuyla-uzum-kesmeye-gidiyorlar-64926.html

ÖLÜM KORKUSUYLA ÜZÜM KESMEYE GİDİYORLAR
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Demir Köprü Barajının kapaklarının açılması ve Gediz nehrine su aktarılması nedeniyle Musacalı mahallesinde bulunan köprü sular altında kaldı. Mahalle sakinlerinin tarım arazilerine ve ilçeye gidişinde kullandığı köprünün yenilenmesini yada Gediz nehrine verilen suyun azaltılmasını istediler.

Üzüm kesimin sezonunun başlaması ile tarım alanlarına gitmekte zorluk yaşadıkları ve sürekli tehlike altında olduklarını belirten musacalı mahallesi sakinleri yetkililerden bir an önce sorunlarına çözüm bulmalarını istediler.

Mahalle sakinlerinden Elif Cansever “Gediz’in karşısında yerlerimiz var. Her sene su geldiğinde mağdur oluyoruz. Üzümlerimiz, bağlarımız yandı. Karşıya geçemiyoruz. Geçen sene traktör düştü kaza yapanlar kendilerini zorla kurtardılar. Yetkililerden yardım istiyoruz. Yolumuz düzeltsin. Bizler mağduruz” dedi.

Mustafa Öztürk “Gediz nehrinin karşısında 2500 dönüm köyümüze ait bağımız var ve bağlarımız çürüyor. Gediz Nehrine fazla su saldılar, Menemen’de çiftçilerin ihtiyaçları varmış. Elbette verilsin su, oradaki çiftçilerde bizim çiftçilerimiz. Bu fazla suyu Ahmetlideki regülatörden salıp, kanal vasıtasıyla biz geçtikten sonra Gediz nehrine geri versinler. Bizde bu arada üzümlerimizi keselim. Burada bir kaza olursa sorumlusu kim olacak. Sayın valimizden ve milletvekillerimizden destek istiyoruz. Seçim zamanlarından köyümüze geliyorsun ve oy istiyorsunuz, sizden fazla bir şey istemiyoruz. Suyu kanaldan verin ve tekrardan gedize verin. Burada ölüm tehlikesi atlatıyoruz. Eğer buradan gitmezsek arazimilerimize ulaşmak için 20 km yol gitmemiz gerekiyor.  Biz perişan haldeyiz. Biz fazla bir şey istemiyoruz” dedi.

[gallery ids="64928,64929,64930,64931,64932,64933,64935,64936,64937,64938"]
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 16:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4