ÖZDİLEK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

ÖZDİLEK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
banner1
Özdilek Turgutlu AVM’de düzenlenen satranç etkinliği yoğun ilgi gördü. Şampiyonada Türkiye’de ilk defa uygulanan ödül seçme uygulaması yapıldı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan ve kısa süre içerisinde adını sık sık söz ettirir hale gelen Özdilek Turgutlu Alışveriş Merkezi düzenlediği sosyal aktivitelerle de büyük beğeni topluyor.

Turgutlu’nun satrançtaki markalaşan ismi Deha Satranç kulübü ile Özdilek Turgutlu AVM tarafından organize edilen Özdilek Satranç turnuvası yoğun ilgi gördü. Turnuvaya 109 sporcu katılarak 3 gün boyunca süren zorlu şampiyonada mücadele ettiler. Safahat Kafe ve Cinetime kategorisinde yapılan şampiyonada ilk üç oyuncu ve kızlar kategorilerinde 1’nci olan toplamda 8 sporcu ödül almaya hak kazandı.

Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Özdilek Turgutlu AVM İşletme müdürü Cahit Akyüz “Özdilek sadece bir AVM değil sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapan ve destekleyen bir işletmedir. Firmamızın yenilikçi ve sosyal yüzünü Turgutlular her geçen gün daha da iyi göreceklerdir. Satranç turnuvamıza katılan ve mücadele eden sporcularımızı kutluyor, sporcularını bu zorlu turnuvada yalnız bırakmayan ve bizlerin misafirleri olan ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Deha satranç merkezi hocalarına da teşekkür ederim” dedi.

Deha Satranç Kulübü başkanı Cihan Yıldırım ise “109 sporcunun katıldığı bu büyük organizasyon büyük bir emek ve özverinin sahnelendiği bir şölene dönüştü. Deha ekibi olarak bizler organizasyonun kusursuz bir şekilde devam etmesini sağlarken, Özdilek ekibi küçük ve büyük misafirlerini mutlu edebilmek için büyük bir emek sarf ettiler. Şenliğin sloganı olan ‘Kırmızı Çizgimiz Çocuklarımızın Mutluluğu’ ilkesine bağlı kalındı. Türkiye de ilk defa sporcuya ödülünü seçme hakkı verildi. İlk üçe giren sporculara yönergede belirtilen ödüllerden birini seçme şansını elde etti. Deha ve Özdilek olarak " İnsanı gelişmişlik düzeyinin" sportif etkinlikler içinde önemsenmesine dair attığımız bu adımın diğer etkinliklere yansımasını diliyorum. Katılan sporcularımıza, üç gün boyunca çocuklarını yalnız bırakmayan velilerimize ve Deha ve Özdilek ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Öte yandan düzenlenen turnuva sonrasında Cinetime kategorisinde; Yavuz Selim Kılınç 1’nci,

Mehmet Eymen 2’nci, Kerem Özhan ise 3’ncü olurken, Kızlar kategorisinde Rümeysa Gün 1’nci oldu.

Safahat kategorisinde ise Samet Akbay 1’nci, Kerem Eren 2’nci, Kerem Erten ise 3’ncü olurken, Kızlar kategorisinde Ceren Yıldırım 1’nci oldu.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 16:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3