ÖZGÜR ÖZEL AÇIKLADI: 'ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 500 BİNİNCİ ADIM ATILDI'

ÖZGÜR ÖZEL AÇIKLADI: 'ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 500 BİNİNCİ ADIM ATILDI'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nün 19. günü Kocaeli'de dolu dizgin devam ediyor.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 500 BİNİNCİ ADIM ATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan "adalet yürüyüşü" on dokuzuncu gününe girdi. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 315 kilometre yol katedildi. . Dün 500 bininci adım atıldı. 

D-100 KARAYOLUNUN SAĞ ŞERİDİNDE İNSAN SELİ OLUŞTU

'Adalet Yürüyüşü'nün 19'uncu gününde Kocaeli'nin Kartepe İlçesi Eşme Mahallesi'nden İzmit'e doğru yürünürken, yürüyüşe katılan yaklaşık 10 bin kişi nedeniyle D-100 karayolunun sağ şeridin de insan seli oluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında çevrede bulunanları selamlarken, sık sık su ve portakal suyu içti.

VEKİLLER GÖZLERİNİ BANTLA KAPATARAK YÜRÜDÜLER

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bazı CHP milletvekilleri, adaleti simgeleyen 'Themis' heykelinde olduğu gibi gözlerini bantla kapatarak yürüdü. Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, yürüyüşe katılanların yanında tek sıra halinde yürüdü. 

MANİSA ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDEYDİ

Adalet Yürüyüşünün 18. gününde Şehzadeler, Yunusemre, Sarıgöl ve Salihli, Kırkağaç ilçelerinden de yürüyüşe katılanlar oldu. Özel sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak gelenlere teşekkür etti.

“Adalet Yürüyüşünün 18. Gününde Şehzadeler, Yunusemre, Sarıgöl ve Salihli, Kırkağaç ilçelerimizden can dostlarımız geldi ve ADALET için Genel Başkanımız KEMAL KILIÇDAROĞLU ile birlikte yürüdüler. Ayakları dert görmesin.”

ÖZGÜR ÖZEL’İN EŞİ DİDEM ÖZEL’DE YÜRÜYÜŞTEYDİ 

CHP’li Özgür Özel’in eşi Didem Özel’de haftasonu Adalet Yürüyüşü’ne katılanlar arasındaydı. Özel sosyal medya hesaplarından şu paylaşımda bulundu:

#AdaletYürüyüşüGün16. Bugün yol arkadaşlarımızın arasında 24 yıllık yol ve hayat arkadaşım Didem'de var. Birlikte yürümeye devam ediyoruz.”

ÖZEL: KILIÇDAROĞLU PAZAR GÜNÜ DÜNYANIN EN BÜYÜK YÜRÜYÜŞ EYLEMİNE İMZA ATMIŞ OLACAK

Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününe ilişkin Özel şunları söyledi:

“Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününe bu sabah 8'de başladık. Dün 500 bininci adım atıldı. Cumartesi günü Gandi’nin rekoru kırılacak. Pazar günü de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu dünyanın en büyük yürüyüş eylemine’ imza atmış olacak!

Bugün tarihi  Adalet Yürüyüşü'müzde İzmit Uzunçiftlik mola alanında tarihte ilk kez açık alanda bir çadırda Parti Meclisi Toplantımızı yaptık. Kortej, adalet için adım atanlar, gençler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar derken her geçen gün büyüdükçe büyüyor. 9 Temmuz’da İstanbul’a ulaşacağız. 9 Temmuz'da İstanbul'un Maltepe ilçesinde yapılacak büyük mitingimizde tek bir pankartımız, tek bir sloganımız olacak, o da adalet. Biz bir kez daha adalet bekleyen, adalet arayan herkesi yürüyüşümüze, Maltepe’ye davet ediyoruz. O gün orada  Türk bayrağı dışında bayrak olmayacak, adalet dışında pankart olmayacak, hak, hukuk, adalet dışında slogan olmayacak. Tek bir amacımız var, bu ülkeye adaleti getirmek. Ülkemiz çok acılar çekti. Nereden gelirse gelsin, zulmün, haksızlığın karşısındayız, karşısında olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, adalet için yürüyoruz. İnancımız tam. Biliyoruz ki bu ülkeye her ne pahasına olursa olsun adaleti getireceğiz.”
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 16:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4