PLANETARYUM VE BİLİM SANAT MERKEZİ YILSONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK

PLANETARYUM VE BİLİM SANAT MERKEZİ YILSONUNA KADAR HİZMETE GİRECEK
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında Manisa eski valisi Halil İbrahim Daşöz tarafından Manisa Fen Lisesi Bahçesinde temeli atılan ve inşaatı tamamlanan Planetaryum binasında incelemelerde bulundu.

Vali Güvençer’in incelemesine Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Fatih İnan Boztemur ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi personeli katıldı.

Vali Mustafa Hakan Güvençer tesiste yaptığı incelemenin ardından yaptığı açıklamada “Manisa'ya hizmet eden değerli valilerimizden Halil İbrahim Daşöz valimizin Manisa’da başlattığı  251 Bin Dev Öğrenci Projesi çerçevesinde yapımına 2013 yılında başlanıp 2014’ün ilk yarısında tamamlanarak teslim alınan Planetaryum binasındayız. Ne yazık ki büyük emeklerle, çok ideal bir niyetle yola çıkıldığı ve bina teslim alındığı halde 2014’den bu tarafa bu güzel bina hizmete alınamamış. Milli Eğitim teşkilatımızın, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımızın, Yunusemre Kaymakamlığımızın takipleri sonrasında ortaklaşa kararla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığından finansı sağlanarak bu yapıyı Manisalıların hizmetine hem Planetaryum hem de yapılış maksadının dışında terasta yeni imalatlar yaparak, çatıyı kapatıp orada yeni bir mekân yaratarak bir Bilim ve Sanat Merkezi oluşturmaya karar verdik. Arkadaşlarımız çok ciddi, titiz bir çalışma ile projelerini hazırladılar, son rötuşlarına bakmak, bir fikir birliğine varmak üzere bir ziyarette bulunduk. İnşallah çok kısa zaman içerisinde projenin son eksiklerini tamamlayıp çatıyı kapatmak, bilim sanat merkezi için kurulması gereken mekânları kurmak, enstrümanları almak ve yılsonuna kadar da bu güzel yapıyı hem Planetaryum hem Bilim Sanat Merkezi olarak öncelikle öğrencilerimizin, sonrasında tüm Manisalı kardeşlerimizin, hemşerilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Bu vesileyle de Projenin fikir babası, yürütücüsü, bu yapının temelinin atılmasında ve tamamlanmasında büyük emeği geçen tüm arkadaşlarımızı ve Halil İbrahim valimizi de saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi yetkilileri Vali Güvençer’e Planetaryum binası ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 10:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4