PROJELERİNİ VALİ GÜVENÇER'LE PAYLAŞTI

PROJELERİNİ VALİ GÜVENÇER'LE PAYLAŞTI
banner43
Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen ve üyeleri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e nezaket ziyaretinde bulunarak projelerini paylaştı.

Ziyarette kendilerini konuk ettiği için Vali Güvençer’e teşekkür eden Başkan Özen faaliyetleri ve hedefledikleri projeler hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, en büyük sorunlarından birinin de terör olduğunu kaydeden Başkan Özen, “Terörle mücadelede devletimizin yanındayız ve bir STK olarak amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda bu mücadelede bizim de katkımızın olması düşüncesiyle 18 Mart Şehitler Günü Haftasında  “Terörle Mücadelede Medyanın ve Sosyal Medyanın Önemi” konulu bir program düzenlemeye karar verdik. Konuyla ilgili iletişim uzmanının katılımıyla Manisa merkez ve ilçelerinde gerçekleştireceğimiz bu programa Sayın Valimizin de uygun görmeleri halinde katkılarını bekliyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz dönem faaliyetlerinden birinin de basın mensuplarıyla, şehit ve gazi çocuklarını kaynaştırma adına düzenledikleri Eskişehir Gezisi olduğunu ifade eden Özen, “Basın mensubu arkadaşlarımızın bu gezimize katılımları çok önemliydi, ancak bizim için asıl önemli olan şehit ve gazi çocuklarımızın o günkü yaşadıkları mutluluktu.” dedi.

Dernek olarak gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında da bilgi veren Başkan Özen, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız Türk basın hayatına ve edebiyatına katkı sunmuş gazeteci ve yazarlarımızı anmaya devam edeceğiz. 2 Şubat’ta bir basın açıklamasıyla Gazeteci-Yazar Abdi İpekçi’yi anacağız. Yine ‘Türk Yerel Medyası Türk Dünyası ile Buluşuyor’ projemizin hazırlıkları devam ediyor. ‘Haber Teknikleri ve Özel Habercilik’ konulu eğitim semineri düzenleyeceğiz. Yaptığımız çalışmalar ve projelerle basının ve basın mensuplarının sesi olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Güvençer ise “Anlattığınız projeleriniz ve faaliyetleriniz çok önemli. Manisa Valiliği olarak programlarınıza ve projelerinize her zaman desteğimizi sunacağımızdan emin olun.  Yeni kurulan ve Türkiye çapında teşkilatlanmasına devam eden Manisa merkezli bir sivil toplum kuruluşunun bunları yapıyor ya da yapacak olması büyük önem taşıyor. Derneğinizin tüm yönetimini ve üyelerini kutluyorum” dedi.

Sosyal Medyadaki paylaşımların büyük önem taşıdığını kaydeden Vali Güvençer, “Sosyal medya üzerinden bilinçli ya da bilinçsizce yapılan paylaşımlar, hele teröre ve benzeri karşı durduğumuz, mücadele ettiğimiz sorunlara destek mahiyetinde ise bir tetikleyici unsur teşkil ediyor. Bu nedenle düzenlemeyi hedeflediğiniz program gayet güzel ve önemli, ancak alt yapısının iyi hazırlanması mutlak daha da önemli. Sosyal medya sorununun sadece ülkemiz açısından değil tüm dünya açısından büyük bir sorun olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Ziyarette Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özbaş ve Seyfettin Ayakyay  Vali Güvençer’e yazdıkları kitaplardan hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 18:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4