Rahvan Atçılar Şenliklere Hazırlanıyor

Rahvan Atçılar Şenliklere Hazırlanıyor
banner43

Turgutlu’da 2017 yılın da kurulan Turgutlu Rahvan Atçılık ve Binicilik Derneği, Gamalı Köftecisinde düzenlemiş olduğu iftar yemeği ile hem ilk genel kurulunu yaptı hem de iftar yemeğin de bir araya geldiler.


Atı, atçılığı ve biniciliği çocuklarımıza, gençlerimize sevdirmek, bu ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulan Turgutlu Rahvan Atçılık ve Binicilik Derneğinin ilk genel kurulu sonucunda dernek başkanı İsmail Kebapçı oldu.
İlk genel kurul sonunda Turgutlu Rahvan Atçılık ve Binicilik Derneği Başkanı olan İsmail Kebapçı, bütün dernek üyelerine teşekkür etti.
Amaçlarının Atı, atçılığı ve biniciliği çocuklarımıza, gençlerimize sevdirmek, bu ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu belirten dernek başkanı İsmail Kebapçı, “Derneğimiz Geleneksek Spor Dalları Federasyonuna bağlı. Ve derneğimiz bünyesinde dernek üyelerimizin 200’e yakın rahvan atı var. Tamamen resmi bir derneğiz ve derneğimize üye almaya devam ediyoruz” dedi.

Kurtuluş Şenliklerine Rahvan Yarışçıları Coşku Katacak


Derneğimiz 2017 yılın da kuruldu ve kurulduğu günden bu yana mülki ve daire amirlerini ziyaret ederek 2 Eylül’de Kurtuluş Şenliklerinde düzenlemek istediğimiz Rahvan At yarışları projemizi anlattılar. İlçemiz de 1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan Kurtuluş şenliklerin de biz de Turgutlu Rahvan Atçılık ve Binicilik Derneği olarak ilçemiz de Rahvan At Yarışları tertiplemeyi ve bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Çünkü bu at yarışı sayesinde ilçemize yarışmak için 200 ila 300 arası bir at gelecek ve tabi yanında bu atların binicileri ve sahipleri de gelecek. Bu da ilçemize ekonomik olarak bir katkı yapacak.
2 Eylül tarihinde düzenlemek istediğimiz Rahvan at yarışına bütün Turgutlululardan destek istiyoruz dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 14:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4