SADECE MANİSA DEĞİL, EGE BÖLGESİ DE KALKINACAK

SADECE MANİSA DEĞİL, EGE BÖLGESİ DE KALKINACAK
MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Manisa merkeze inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesisin çökeltme havuzlarındaki imalatta sona gelindi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ekolojik dengenin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalarla Manisa’ya yeni bir gelecek inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Manisa merkeze 59 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor. Yüzde 65 oranında tamamlanan tesis, Manisa’nın yüz akı yatırımlarından biri olacak. Tesiste; çökeltme havuzlarının betonarme imalatları devam ederken giriş yapısı, kaba ızgara ve terfi merkezi ünitelerinde kazı çalışmaları yapılıyor. Trafo, blower ve çamur susuzlaştırma binalarında ise kaba inşaat noktalandı.

Manisa’ya hayat verecek

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa’ya hayat verecek olan Manisa merkez atıksu arıtma tesisinin inşaat süreci ile ilgili açıklamalarda bulunarak Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün sadece Manisa’yı değil Ege Bölgesi’ni de kalkındıracak projelere imza attığını söyledi. Coşkun, “Evsel nitelikli atıksuların doğal ortama zarar vermesini önlemek adına 59 milyon TL yatırım bedeli ile Manisa merkeze inşa ettiğimiz tesisteki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. İlk etapta 2026 yılına kadar hizmet verecek olan tesisimizde, günde 80 bin metreküp atıksuyu arıtacağız. 2026 yılında yapılacak revizyon sonrasında da tesisin 2050’ye kadar hizmet vermesi sağlanacak. Böylece Manisamızın geleceğini garanti altına alacağız. Tesisimizin Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 19:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4