SALİHLİ'NİN DEV PROJESİ HIZLA İLERLİYOR

SALİHLİ'NİN DEV PROJESİ HIZLA İLERLİYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Salihli ilçe merkezinde yaşanan su taşkınlarına neşter vuracak 25 kilometrelik dev yağmursuyu projesi vatandaştan takdir topluyor. 25 milyon TL’lik yatırımı Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da yerinde inceledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezinin yağmursuyu sorununu tarihe gömecek çalışmaya imza atıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında ilçe merkezine 25 kilometre yağmursuyu hattı döşeniyor. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 25 milyon TL gibi dev bir yatırım bedeli ile hayata geçirilen projeyi yerinde inceledi. Başkan Kayda’ya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Şube Müdürü Ali Rıza Ünveren eşlik etti. Başkan Kayda, yapılan çalışmanın Salihli merkezin yıllardır kanayan yarasına merhem olacağını ifade ederek, projenin öneminden bahsetti. Başkan Kayda, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde hasretle beklenen yağmursuyu hattı projesi başladı. Atatürk ve Şüheda caddelerine hat döşeme çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Çalışma ile sokak ve caddelerimizdeki su baskınlarından kurtulacağız. Hayırlısı olsun” dedi.

 “Salihlimiz için güzel bir çalışma”

Hattın döşendiği güzergahta esnaflık yapan Zeki Kılıç, “Salihlimiz için güzel bir çalışma. Su baskınları için yapılan altyapı çalışması çok iyi. Hayırlı olsun. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya hizmetleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sürekli su baskınları oluyordu”

Mahalle sakinlerinden Nusret Altunbaşak, “Buralarda sürekli su baskınları oluyordu. Allah Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den ve Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda’dan razı olsun” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 16:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4