SALİHLİ'YE 25 KM'LİK YAĞMURSUYU HATTI GELİYOR

SALİHLİ'YE 25 KM'LİK YAĞMURSUYU HATTI GELİYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezinde hayata geçireceği dev projeyle 25 kilometrelik yağmursuyu hattı döşeyerek su baskını sorununu tarihe gömecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesindeki altyapı ihtiyaçlarına yönelik projeleriyle yılların sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bu kapsamda MASKİ, Salihli’de yaşanan yağmursuyu sıkıntısına son vermek amacıyla yeni bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde ilçe merkezinde gerçekleştirilecek çalışmayla, 25 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı döşenecek. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ve yüklenici firma yetkilisinin katıldığı toplantıda sözleşme imzalanarak ilk adım atıldı.

Yağmursuları sağlıklı şekilde uzaklaştırılacak

25 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmasının Salihli’nin su baskını sorununa çare olacağını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Salihli ilçe merkezinde vatandaşlarımızın mağduriyet yaşadığı en önemli konu yağmursularıydı. Sözleşmesini imzaladığımız bu projemizle birlikte, inşallah bu sorunu da çözüme kavuşturacağız.  Ekiplerimiz tarafından döşenecek olan hatlar sayesinde, yağmursularının sağlıklı şekilde uzaklaştırılmasını sağlayacağız. Önümüzdeki günler içerisinde işin yer teslimini de gerçekleştirerek çalışmalarımızı başlatacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 10:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4