SANATSEVER ÇOCUKLAR BU KURSLARA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

SANATSEVER ÇOCUKLAR BU KURSLARA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR
Yunusemre Belediyesi, bünyesinde hizmet veren hanım lokallerinde açılan gitar, keman ve piyano kursları sanatsever çocuklardan yoğun ilgi görüyor.

Yunusemre Belediyesi’nde yaz okullarının yanı sıra hanım lokallerinde açılan  kurslara ilgi her geçen gün artıyor. Karikatürden satranca, dramadan cimnastiğe kadar birçok branşın yer aldığı kurslarda en fazla ilgiyi ise enstrüman öğrenme kursları görüyor. Gitar, piyano ve keman kurslarına gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, kurslara ilişkin bilgi verdi. Uygur yaptığı açıklamada, “Yaz aylarında çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için çeşitli kurslar açtık. Bu kurslarımızdan en çok gitar, keman ve piyano kurslarımız çocuklarımızdan büyük ilgi gördü. Bu kurslarımız çocuklarımızın yanı sıra yetişkinlerimizden de ayrıca ilgi gördü. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenimiz Pelin Can eğitiminde derslerine hiç aksatmadan devam eden öğrencilerimiz, verimli birer yaz tatili geçirmiş olacaklar” dedi.

YAZ KURSLARINA İLGİ ARTIYOR

Şu an itibariyle 8 ayrı Hanımlar Lokali ve Kültür Merkezinde yaz kurslarının sürdüğünü aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Hanım lokallerimizi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Kış aylarında bayanlarımıza açtığımız kursların yanı sıra, yaz aylarında da çocuklarımıza yönelik çok çeşitli kurslar açıyoruz. Çocuklarımızın hem eğitim ve öğretimlerine destek olmak hem de onların el becerilerini geliştirebilmeleri için enstrüman kursu gibi kurslar açıyoruz. Kurslara gösterilen ilgi bizleri oldukça memnun ediyor. Kurslarımızın aksaksız bir şekilde devam edebilmesi için çaba sarf eden mesai arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 12:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4