Sardes Antik Kenti'nde Şirinler Görüldü

Sardes Antik Kenti'nde Şirinler Görüldü
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 2. Sardes Antik Kenti Çocuk Tiyatro Şenliği kapsamında “Şirinler” adlı çocuk oyununu Lydia Krallığı'nın başkenti olan Sardes Antik Kenti’nde sahne aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunda doğa sevgisi, arkadaşlık ve paylaşmanın önemi vurgulanırken, çocuklar tarihin gölgesinde keyifli zaman geçirdi.

Antik dünyanın önde gelen şehirleri arasında yer alan Sardes Antik Kenti, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelen “Şirinler” adlı çocuk oyununa ev sahipliği yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 2. Sardes Antik Kenti Çocuk Tiyatro Şenliği kapsamında sahnelenen oyunda çocuklar tarihin gölgesinde eğlenceli dakikalar geçirdi. Gymnasium’da gerçekleştirilen oyunda çocuklar bir yandan tarihe yolculuk yaparken, bir yandan da sevimli kahramanlar şirinlerden doğa sevgisi ve arkadaşlık adına dersler aldı. Manisa’nın 17 ilçesinden çocukların katılım gösterdiği oyunun sonunda çocuklar, hem Sardes Antik Kenti’ni gezme fırsatı bulduklarını, hem de “Şirinler” adlı çocuk oyunuyla çok eğlendiklerini belirtti.

Geleneksel Olması İçin İlk Adımlar Atıldı

Oyunun sonunda söz alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından yazılan ve sahnelenen oyunda dostluk ve sevginin vurgulandığını belirterek,” Sardes Antik Kenti’nde Çocuk Tiyatro Şenliğimizi 2. kez düzenliyoruz. Geleneksel hale gelmesini temenni ettiğimiz şenliğin ilk adımlarını attık. Bu anlamda şenlik kapsamında Şirinler adlı oyunumuzu sahneledik. Çocuklar olduğunda biz mutlu oluyoruz. Onların ayaklarına giderek oyunlarımızı sahneliyoruz. Belki daha önce hiç tiyatro oyunu izlememiş çocuklarımızı oyunlarımızı sahneliyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4