Saruhanlı Sağlık Hizmetlerini Yeni Bina'da Alacak.

Saruhanlı Sağlık Hizmetlerini Yeni Bina'da Alacak.
banner43
Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün, sağlıkta kaliteli hizmet adına yapılan çalışmaları meyvelerini veriyor. Saruhanlı 2 nolu ASM (Aile Sağlığı Merkezi) nin sunduğu sağlık hizmetleri bundan sonra Toplum Sağlığı Merkezinin hizmet verdiği yeni binada verilmeye devam edecek.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım İlçede mevcut sağlık hizmetleri binalarının genel şartları konum ve durumları hakkında incelemeler yapmak için, Saruhanlı ilçesinde ziyaretler  gerçekleştirdi.

Halk Sağlığı Hizmet binaları incelemeleri sonrasında Saruhanlı Kaymakam'ı İlker Özerk Özcan'ı Makamında ziyaret eden İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım; Saruhanlı 2 nolu ASM'nin, Toplum Sağlığı Merkezinin de hizmet verdiği yeni bina da hizmete başlayacağı bilgisini verdi. Halk sağlığı açısından İlçenin mevcut durumu sorunlarımız ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantı sonrası;

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım konuşmasında'' Saruhanlı ilçesinde yeni binasına taşınan toplum sağlığı merkezi faaliyetlerini yerinde incelemek.  1 no'lu aile hekimlerine bağlı ASM'nin genel şartlarını değerlendirmek ve toplum sağlığı merkezi ile aynı binaya taşınacak olan,  2 no'lu Aile Sağlığı Merkezinin mevcut konumu ve eksikleri ile ilgili tespitler yapmak,  bu tespitleri  ve bundan sonraki halk sağlığı olarak ilçede yapacak olduğumuz faaliyetlerimizi kaymakam beyle paylaşmak adına ziyarette bulunduk, kendisine yeni görevinde hayırlı olsun dileklerimizi ilettik''. Dedi.

Kaymakam İlker Özerk Özcan'' Sağlık hizmetleri bizim içinde çok büyük önem taşıyor. İlçemizde vatandaşımıza verilecek her türlü hizmetin en iyi düzeyde olmasını  arzu ediyoruz.  Halksağlığının ilçede yapmış olduğunuz güzel çalışmaları görüyoruz ve Bakanlığın sunduğu bu hizmetlerin sürekliliği adına desteklediğimizi  belirtmek istiyoruz'' Dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 14:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4