ŞEHZADELER ALTYAPI DÖNÜŞÜMÜNÜ MASKİ'YLE YAŞADI

ŞEHZADELER ALTYAPI DÖNÜŞÜMÜNÜ MASKİ'YLE YAŞADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, 101 Mahalle Projesi kapsamında Şehzadeler ilçesindeki 5 mahallede başladığı altyapı dönüşümüne Çamköy Mahallesi ile nokta koydu. Son mahallede de tamamlanan çalışma ile 33 kilometrelik altyapı sağlıklı hale geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde eski altyapıların modernizasyonunu sağlıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen çalışmalar kapsamında Şehzadeler ilçesindeki 5 mahallede içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilendi. İlçede toplamda 16 kilometre içme suyu, 17 kilometre de kanalizasyon hattı sağlıklı bir yapıya kavuştu. Mahalle muhtarları, yerleşim yerlerinde yapılan çalışmalar için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a teşekkür etti. 

154 Mahalle Projesi ile 7 mahallenin daha altyapısı yenilenecek

154 Mahalle Projesi ile ilçede 3’ü belde belediyesinden mahalleye dönüşen toplamda 7 mahallenin daha altyapısı yenilenecek. Karaağaç, Yeniköy, Selimşahlar, Sancaklı Çeşmebaşı, Sancaklı Kayadibi, Güzelköy ve Yeni Mahmudiye mahalle sakinleri uzun yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşacaklar. 

“Susuzluktan kırılıyorduk”

Çamköy Mahalle Muhtarı Kadir Çelik, “Kanalizasyon ve içme suyu hattındaki çalışmalar tamamlandı. Kanalizasyon hattımız kullanıma hiç uygun değildi. Öncelikle kanal hattımız sağlıklı hale geldi. İçme suyu hattımız da çok kötü durumdaydı. Mahalle sakinleri olarak susuzluktan kırılıyorduk. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

“30 yıl önce döşediğimiz hatlarımız yenilendi”

Kırançiftlik Mahalle Muhtarı Celali Çınar, “Eski hatlarımız çok bozuktu. Sistem şimdi çok güzel. İmece usulü ile 30 yıl önce döşediğimiz hatlarımız yenilendi. Mahallemize bir tane de sıfırdan içme suyu deposu inşa edildi. Cengiz Başkanımızdan çok memnunuz. Allah razı olsun” dedi. 

“Allah razı olsun şuan her şey yolunda”

Sarıalan Mahalle Muhtarı İmran Güneş, “İçme suyu ve kanalizasyon hatlarındaki çalışmalar tamamlandı. Şimdi taş döşeniyor. Allah razı olsun şuan her şey yolunda. Cengiz Başkanıma selam ediyor ve yapılan çalışmalar nedeniyle kendisini mahallemizde ağırlamak istiyoruz” dedi. 

“Bütün altyapımız yenilendi”

Tepecik Mahalle Muhtarı Muammer Berilğen, “Eski altyapımızla yeni altyapımız arasında çok fark var. Bütün altyapımız yenilendi. Her şey çok güzel oldu” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4