Şehzadeler Şehitler Orta Okulu binası projesini tamamladı

Şehzadeler Şehitler Orta Okulu binası projesini tamamladı
Şehzadeler ’den eğitime 50 Bin TL’lik büyük destek

Şehitler Orta Okuluna yapılacak olan yeni bina ile ilgili proje çalışmaları tamamlandı. 3 yıldır süren çalışmaların ardından Şehzadeler Belediyesi tarafından hazırlanan proje Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından incelenerek kabul edildi. Yıkılan eski binanın yerine 16 derslikli tarihi görünüme sahip yeni bir bina yapılacağını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye olarak projeye 50 Bin TL’lik destek verdiklerini ifade etti.

2015 yılında yenisi yapılmak üzere yıkılan Şehitler Orta Okulu binasının proje çalışmaları Şehzadeler Belediyesinin destekleri ile tamamlandı. Tarihi yapıların arasında kalması nedeni ile bir türlü yapımına başlanılamayan okul inşaatına, Şehzadeler Belediyesinin hazırlamış olduğu proje ile Tabiat Varlıklarının Koruma Kurulu tarafından kabul edilmesi ile yakın zamanda başlanıyor. Geçtiğimiz gün Şehitler Orta Okulu bahçesinde düzenlenen toplantıda hazırlanan projenin tanıtımı yapıldı. Düzenlenen toplantıya, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, şube müdürleri, Okul Aile Birliği yöneticileri katıldı. Şehitler Orta Okulu yeni binasının temelinin Eylül ayı içerisinde atılacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş “Geçtiğimiz yıldan beridir devam eden Şehitler Orta Okulumuzun yapım işinde sona yaklaştık. İnşallah hızlı bir çalışmayla ihale sürecimizi tamamladıktan sonra Eylül ayı içerisinde oklumuzun temel atmasını gerçekleştirmiş olacağız. Yeni okul binamız 16 derslikli bir bina ve diğer donatı alanlarından oluşacak. Bu aşamada asli görevleri arasında olmamasına rağmen, her zaman okullara destek verdiği gibi, Şehitler Orta Okulu’nun projesine de destek sunan Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ e çok teşekkür ediyorum. Şehzadeler Belediyemiz aynı zamanda çevre düzenlemesinin yapılmasında da bizlere destek olacaklar.  Ayrıca bu yeni binanın yapılması için ciddi emekler sarf ederek, defalarca Ankara ve İzmir’ de görüşmeler gerçekleştiren değerli Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na da çok teşekkür ediyorum” dedi.

“EĞİTİME OLAN DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK”

Şehzadeler Belediyesi olarak her alanda eğitime büyük destekler verdiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri eğitime ve okullara olan desteğimiz artarak devam ediyor. Şehzadeler’ in en eski ve köklü okullarından olan Şehitler Orta Okulumuzda eski bir bina vardı. Eski binanın yıkım kararı çıkartılmıştı. Yine Şehzadeler Belediyesi olarak bu binanın da yıkımını biz gerçekleştirmiştik. Sonrasında da çevre düzenlemesi ile ilgili gereken çalışmaları da biz yapmıştık. Yeni yapılacak olan okulumuzun projesini’ de Şehzadeler Belediyesi olarak biz üstlendik. Burada yapılacak olan binan etrafta bulunan tescilli yapılar nedeni ile tarihi dokuya uygun olarak yapılması gerekiyor. Bu nokta da Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurlu ile yaptığımız görüşmelerde bir proje hazırlığı yaptık. Kurulun onayına uygun, tarihi dokuya uyacak olan tarihi mimaride bir projenin çizimini tamamladık. Binanın yapılması ile ilgili olarak 50 Bin TL’lik bir proje desteğimiz oldu. Bunun haricinde yine peyzaj projesini de çevre düzenine uygun bir şekilde Şehzadeler Belediyesi olarak biz üstleneceğiz. Bunun yanı sıra mevcutta ki binamızın bakım onarım ve boya badana işlerin de yaptık. Şehzadeler Belediyesi olarak biz en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi, daha bir şekilde yetişmesi ve Türkiye’nin yarınlarında daha güçlü söz sahibi olabilmeleri için bu hizmetleri sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHZADELER’E YAKIŞAN BİR OKUL OLACAK”

Yeni yapılacak olan 16 derslikli okul binasının Şehzadeler İlçesine yakışır bir proje olacağını kaydeden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Uzun bir süreç takip etmiş olduğumuz Şehitler Orta Okulumuzun projesini bugün Şehzadeler Belediyemizden teslim alıyoruz. Okulumuzun yapılması noktasın bir neticeye varmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şuan projemiz ihale birimine teslim edilmiş durumda. Okulumuzun yapımı ile alakalı ihale sürecini de Kurban Bayramının hemen ardından gerçekleştirmiş olacağız. Şehzadeler Kaymakamlığı olarak biz bu projeyi yaklaşık 3 yıldır takip ediyoruz. Bazı nedenlerden ötürü projemiz biraz gecikmişti. Şehitler Orta Okulumuz konumu itibarı ile tarihi binaların arasında kalması nedeni ile projemizin biraz gecikmiş oldu. Şuan tamamlanmış olan projemiz hem çok güzel bir proje oldu hem de içimize sinen bir proje oldu. Okulumuzun inşaatı tamamlandığında da hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin memnun kalacağı bir yapıyı hayata kazandırmış olacağız. Mimarisi noktasında mevcutta ki valilik binamıza biraz benzeyen ve tarihi dokuyu yansıtan bir projeyi hazırladık. Proje aşamasında bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştık. Bunu da Şehzadeler Belediyemizin 50 Bin TL’lik proje destekleri ile tamamlamış olduk. Zaten Şehzadeler Belediyemiz kurulduğu günden bu güne kara okullarımızın tamamında gereken destekleri eğitime sağlamıştır. Okulumuz inşaatının yapılması hususunda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz gereken ödeneği hazırlamış durumda” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 13:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4