Şehzadelerde bin 400 öğretmene etkili iletişim ve düşünme becerileri semineri

Şehzadelerde bin 400 öğretmene etkili iletişim ve düşünme becerileri semineri
Şehzadeler Belediyesinin düzenlemiş olduğu eğitim seminerine katılan 1400 öğretmen, etkili iletişim ve düşünme becerileri konusunda eğitimden geçti. Şehzadeler Belediyesi olarak, eğitim ve öğretime her alanda destek olduklarını belirten Başkan Çelik “Şehzadeler’ de eğitim kalitesinin artması için eğitim – öğretime olan desteğimiz devam edecek” dedi.

Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği konferansta ilçe genelinde görev yapan 1400 öğretmene etkili iletişim ve düşünme becerileri konusunda seminer verildi. Kültür Merkezi Lale Salonunda gerçekleşen seminere konuşmacı olarak katılan NLP Uzmanı Oğuz Saygın’ın 3 gün boyunca Şehzadeler’ de görev yapan öğretmenlere etkili iletişim yöntemlerini ve düşünme becerileri konularını anlattı. Lale Salonunda düzenlenen Konferanslara Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ve çok sayıda öğretmen katıldı. Bu tür eğitim faaliyetlerinin büyük faydalarının olduğunu ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Şehzadeler Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu anlamlı eğitim çalışmasında öğretmenlerimizin alanında uzman olan kişiler tarafından etkili iletişim ve düşünme becerileri konusunda eğitimler alması sağlanıyor. Bu eğitimlerle öğretmenlerimiz öğrencileri ile daha rahat iletişime geçerek onların eğitim – öğretim hayatına katkı sağlayabileceklerdir” dedi.

“EĞİTİME HER ALANDA DESTEK VERİYORUZ”

Kuruldukları 2014 yılından bu yana eğitim – öğretime her alanda destek olduklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk ÇelikŞehzadeler Belediyesi olarak, ilçemizde eğitim ve öğretime her alanda destek oluyoruz. Bu noktada öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yapılması gerek etkinlikleri ve seminerleri de düzenliyoruz. Bu bağlamda okulların kapanmasıyla birlikte Şehzadeler Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaklaşa Şehzadeler ilçemizde eğitim gören 1400 öğretmenimiz için etkili iletişim ve düşünme becerileri konusunda alanında uzman olan Oğuz Saygun’ un konuşmacı olduğu bir seminer düzenledik. Bu seminer ile birlikte öğretmenlerimiz öğrenciler ile daha etkili bir biçimde iletişim kurarak öğrencilerimizin eğitimine daha büyük katkılar sağlayacaklardır” dedi. Göreve geldiği 2014 yılından bu güne kadar Şehzadeler de eğitim kalitesinin artması için eğitim ve öğretime birçok destekler verdiklerini ifade eden Başkan Çelik, bu desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 14:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4