Selçuk Özdağ, 'Anneler evlerimizin ruhu, neşesi ve geleceğidir'

Selçuk Özdağ, 'Anneler evlerimizin ruhu, neşesi ve geleceğidir'
Turgutlu’da bir dizi programlara katılan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 14 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler günü ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Anneler evlerimizin direği, ruhu, neşesi, geleceği ve teminatıdır” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 14 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü nedeniyle açıklamada bulundu. “Bizim için annelerin mutluluğu, annelerin huzuru, annelerin yüzlerinin gülmesi her şeyin üzerindedir” diyen Özdağ, “Anneler, karşılıksız sevmenin, bitmeyen hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin ve merhametin sembolüdür. Varlıklarıyla bize güven ve güç veren, cennetin ayaklarının altına serildiği, elleri öpülesi annelerimizi, tüketim toplumunun bize dayattığı şekilde sadece bir gün değil, onlara karşı sorumluluklarımızın bilinciyle her gün hürmetle anmamız başlıca görev ve sorumluğumuzdur” dedi.

Aile hayatının birleştirici unsuru olan annelerin, aşkın, hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansıması olduğunu belirten Özdağ, sözlerine şöyle devam etti, “Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri, anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, ’Cennet, annelerin ayakların altındadır’ diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez.”

“Biz kadını bir İstanbul olarak değerlendiren kültürün çocuklarıyız. Bence kadın bir İstanbul, erkek ise onu fethetmeye mecbur ve memur bahtlı Fatih. Kadınlar İstanbul olarak kaldıkça kapılarında Fatihler eksilmeyecektir. Bize Fatihçe şahlanışlar bahşedecek annelere, kadınlara çok muhtacız” diyen Özdağ, “Bugün batı dünyası ailesini kaybetti. Sosyal devlet olduğu için ayakta kalıyor. Aileleri de anneler yapıyor. Anadolu’da yuvayı dişi kuş yapar şeklinde bir söz vardır. Anneler evlerimizin direği, ruhu, neşesi, geleceği ve teminatıdır" şeklinde konuştu.

Günümüz Türkiye’sinde ciddi bir şekilde ailevi problemlerinin yaşandığını kaydeden AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Türkiye anayasada sosyal bir devlet olmakla beraber reelde ise baktığımızda sosyal devlet olmaya çalıştığımızı, gayret gösterdiğimizi görüyoruz. Bu dönemde eğer ailemizi kaybedersek ki aile bizim için en büyük devlet ve imparatorluktur. O zaman çok ciddi sosyal patlamalarla, yaralarla karşılaşırız. Onları tekrar sağlamlaştırmak için tekrar çok gayretler sarf etmek zorunda kalırız. Bu nedenle geleceğimiz olan ailemizi korumak ve yaşatmak annelerimizin elindedir. Bu duygu ve düşüncelerle haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 17:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4