SELİMİYE'NİN TAŞKINLARI SON BULDU

SELİMİYE'NİN TAŞKINLARI SON BULDU
MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl’ün Selimiye Mahallesi’nde yaşanan dere taşkınlarının önüne geçmek için başlattığı menfez çalışmasını tamamladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen dere ıslah çalışmalarıyla taşkınların önüne geçiyor. Bu çalışmalar kapsamında MASKİ ekipleri, Sarıgöl’ün Selimiye Mahallesi’nin bağlılarından Arnavutlar Mahallesi’nde dere ıslah çalışmasını tamamladı. Mahalle Muhtarlığı’ndan gelen talep üzerine harekete geçen MASKİ, mahalleden geçen derenin iki ayrı noktasında toplamda 20 metrelik yerinde dökme kutu menfez imalatı gerçekleştirdi. Çalışmalar tamamlanmasıyla dere yatağındaki suların menfezler içerisinden sağlıklı şekilde geçişi sağlandı. Bölgede yaşanan taşkın sorunu ortadan kaldırıldı.

“Eskiden çamur içinde kalıyorduk”

Selimiye Mahalle Muhtarı Abdil Kavak, daha önce böyle hizmetlerin yapılmadığını söyleyerek, “Mahallemizden geçen derede su akışının sağlıklı bir şekilde sağlanması için beton büzler vardı. Büzlerde yaşanan tıkanıklıklarda çamur içinde kalıyorduk. Biz, MASKİ’ye büzlerin yenilenmesi için başvurduk. Ancak MASKİ bizim hayalimize bile gelmeyecek menfez imalatına başladı ve tamamladı. Hizmet, bizim beklediğimizden çok çok büyük. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a mahallemizde yapılan çalışma için çok teşekkür ediyoruz. Allah bin kere razı olsun” dedi
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 12:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4