SOMA BELEDİYESİ'NDEN TARIM ve HAYVANCILIK FUARI GEZİSİ

SOMA BELEDİYESİ'NDEN TARIM ve HAYVANCILIK FUARI GEZİSİ
banner43
Soma Belediyesi ve Soma Ziraat Odasının iş birliğiyle Türkiye’nin en büyük Tarım fuarı olma özelliğini taşıyan 19 - 22 Ocak 2017 tarihleri arasında 57 ülkeden 729 firmanın katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açan, İzmir Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bu yıl katılım ilçemizden oldukça fazla olmuş, Tarımsal anlamda son yeniliklerin ve teknolojik ilerlemelerin takibi açısından büyük önem arz eden fuara, yaklaşık 500 vatandaşımızın katılımı sağlanmıştır.

Belediye Başkan’ımız Sayın Hasan Ergene yapmış olduğu açıklamada “ Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın güncel teknolojileri yakından tanıması ve ulaşabilmesi adına, her yıl çeşitli illerde yapılan Ulusal ve Uluslararası fuarlara katılmalarını Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz aracılığı ile gerçekleştirmekteyiz.

Bu yıl İzmir’de düzenlenen “İzmir Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”na ilçemizden yaklaşık 500 vatandaşımızın ulaşımını sağladık.  Yapılan fuara 57 Ülkeden 729 firma katılım sağlamıştır. Fuar’ın uluslararası büyüklükte olması tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren veya bu alanda yatırım yapacak vatandaşlarımıza Dünya’daki güncel teknolojileri tanımalarını ve kullanabilmelerini sağlamıştır.

Soma’mız tarım ve hayvancılık alanında da çeşitli yatırımlara sahip ve bu alana yatırım yapılabilecek şekilde uygun  doğal şartları olan bir yapıya sahiptir. Belediyemiz Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile vatandaşımızın her zaman yanındayız. Onlara her türlü malzeme, araç ve bilgi edinebilecekleri ortamı sağlamaktayız.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 15:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4