SYDV'DAN 710 BİN TL'LİK RAMAZAN YARDIMI

SYDV'DAN 710 BİN TL'LİK RAMAZAN YARDIMI
Manisa'nın Turgutlu İlçesi Kaymakamlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan Bayramı öncesinde nakit yardımı yapıldı.

Turgutlu ilçesinde Ramazan ayı nedeniyle İlçede ve köylerde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlara nakit yardımı yapılmaya başlandı. Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında yetkililerinden alınan bilgiye göre Turgutlu ilçesinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan 2700 aileye toplamda 710 bin TL nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

Turgutlu SYDV'den yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi; "Birlik,beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olan Ramazan ayı aynı zamanda bir yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Ramazan ayının maneviyatı ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı faaliyetlerimiz yoğunluğunu arttırmıştır. Ramazan ayı içine ilçe yoksulluk grafiğinde ki en alt grupta bulunan 400 aileye 400 TL, dar gelirli 2200 aileye ise 250 TL olmak üzere 2700 kişiye toplamda 710 bin TL kişiler adına açılan hesaplara yatırılarak hak sahiplerine ulaştırılmaları sağlanmıştır" dedi.

Ayrıca ilçeye yerleşen 255 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşına da erzak paketi yardımı yapıldığı öğrenildi.

Haber; Kamil TEKMEN
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 17:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4