Temiz Hava Kontrol Altında

Temiz Hava Kontrol Altında
banner43
Kula Belediyesi, apartmanların kazan dairelerinde kullanılan yakıtlar ile ilgili sürekli denetimler gerçekleştirerek vatandaşların soluduğu havanın kalitesini koruyor.

Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçenin hava kalitesinin korunması amacıyla aralıksız denetimler gerçekleştiriyor. Apartmanların kazan dairelerinde yapılan incelemeler sonucu bazı meskenlerde preslenmiş hayvan artığı yakıldığı tespit edildi. Koku, kötü görüntü ve hava kirliliğine neden olan kişiler hakkında Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından işlem yapıldı.

Vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ilçedeki hava kalitesini belirli standartlarda tutmak için sürekli denetimler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Zabıta Müdürlüğümüz tarafından bazı meskenlerin standartlara uygun olmayan yakıt kullandığı tespit edildi. Zabıta Müdürümüz Hüseyin Ulu’nun da bulunduğu incelemelerde binadaki kat kaloriferinde preslenmiş tavuk gübresi kullanıldığı ortaya çıktı. Bu sebeple ekiplerimiz, mahalleyi koku ve toz ile kirleten apartman maliki hakkında gerekli yasal işlemleri gerçekleştirdiler. Hava kalitemizi korumak için vatandaşlarımızın uygun ve tescilli yakıt kullanmaları gerekmektedir. Aksi takdirde uygun yakıt tüketmeyenler cezai işleme maruz kalacaktır. Temiz bir Kula için Kula Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 16:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4