TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bakan Pekcan'ı Ziyaret etti

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bakan Pekcan'ı Ziyaret etti
banner43
TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy’un da  yer aldığı heyet, Bakan Pekcan’a yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanlarının katılımları ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a tebrik ziyaretinde bulundu. TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy’un da yer aldığı ziyaret programında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasına başlamadan önce Bakan Pekcan, kadın girişimcilik vizyonunu başlatması ve 81 ile yaymasından dolayı Hisarcıklıoğlu'nu ayakta alkışladı.​

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eski çalışma arkadaşlarının yapmış olduğu ziyarette oldukça duygulandı. 81 İlden gelen Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlarını karşısında görünce ayakta alkışlayan ve  gözleri dolan Bakan Pekcan, ‘81 ilden gelen cesur yürekli kadın girişimci yoldaşlarım, evinize hoş geldiniz. Sizin Bakanlığınız, biz buraya hep beraber geldik, her beraber başarılı projelere imza atacağız. Her zaman, her gün tüm çalışmalarımız, fikirlerimiz beraber olacak. Önerilerinize, sorunlarınıza açık olacağız ama buraya sorun yığmayacaksınız. Sorunlarınızı çözüm önerileriyle beraber getireceksiniz. Ruhsar Pekcan olarak söz veriyorum, projelerinize Bakanlığımın dışında da uluslararası fonlardan finansman bulacağım. Yeter ki siz yaratıcı, sürdürülebilir, yapıcı, uygulanabilir, istihdam artırıcı projelerle gelin"   dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, geçmişte Türkiye'nin gücünün yarısının, kadınların oyun dışı tutularak heba edildiğini belirterek, "Ekonomiye kadın eli değecek. Türkiye'nin zenginleşmesi serüvenine kadınlar şimdi daha fazla destek olacak." dedi.

TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Aksoy,  bugüne kadar Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında birlikte çalıştıkları ve yol arkadaşlarının Bakan olmasından büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu belirterek, ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza bu önemli görevi, hakkıyla yerine getireceğinden emin olduğumuz Sayın Pekcan'a verdikleri için şükran duyuyoruz. Bunu, ülkemiz için bir kazanç olarak görüyoruz. Kendisinin bugüne kadar başardıklarının bundan sonra başaracaklarının da teminatı olduğunu düşünüyoruz. Sayın Bakanımızın başarı hikayelerinden tüm kadınlarımızın ve kızlarımızın büyük bir gurur duyacağını ve geleceğe bakan vizyonlarında büyük bir farklılık oluşturacağına inanıyoruz"  diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 15:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4