Trafiği Felç Eden At Arabalarına Zabıta 'Dur' Dedi

Trafiği Felç Eden At Arabalarına Zabıta 'Dur' Dedi
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, şehir içi trafiğini tehlikeye sokan at arabaları konusunda çalışma başlattı. Çalışma kapsamında özel ekip oluşturan zabıta, hurdacılık, kağıt toplama ve benzeri işler için at arabalarıyla şehir merkezine giren vatandaşları uyardı ve şehir merkezine at arabasıyla girilemeyeceği konusunda bilgilendirdi. Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, uyarıları dikkate almayanların araçlarına el konulacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, son zamanlarda şehir merkezinde özellikle kağıt toplama ve hurda işi yapanların kullandığı at arabalarından duyulan rahatsızlıkla ilgili çalışma başlattı. Bu kapsamda Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile birlikte şehir içinde, özellikle merkezde at arabaları ile ilgili özel ekip kurarak çalışmaya start verdi. Başlayan çalışmalarda öncelikle at arabalarıyla işlerini yapan vatandaşların şehir merkezinde bu çalışmaları yapamayacakları konusunda bilgilendirme yapıldı ve gerekli uyarılarda bulunuldu. Uyarıları dikkate almayanların ise bir sonraki aşamada arabalarına el koymak kaydıyla çalışmaların devam edeceği vurgulandı.

“Kurallara hassasiyetle uyulmalı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, “Çarşı merkezinde, özellikle gündüz belli saatlerde aşırı trafik yoğunluğu yaşandığından trafik akışını aşırı şekilde etkilemekte olup, kazalara sebebiyet verme durumları yaşandığından ayrıca hurdacılık işi ile iştigal eden at arabalarının da güvenlik açısından farklı bir takım olaylara karıştıkları tarafımızca tespit edilmiş ve izlenilmiş, çalışma bu kapsamda başlatılmıştır. Vatandaşlarımızı bu konuda hassasiyetle kurallara uymaları noktasında uyarmak istiyorum. Aksi takdirde araçlarına el konulduğunda mağdur olmamaları için bu uyarıları dikkate almaları gerekmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün bu konudaki hassasiyetlerini bilmekteyiz ve gerekli talimatları kendisinden almaktayız. Başkanımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 11:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4