TURBEM'DEN PYTHON KURSU

TURBEM'DEN PYTHON KURSU

Dünyanın en yaygın programlama dillerinden bir tanesi olan ve yurtdışındaki çok sayıda seçkin üniversitede yer verilen python eğitimi Turgutlu Belediyesi Eğitim ve gençlik merkezi (TURBEM) tarafından ücretsiz olarak kursiyerlere verildi.

Açıldığı günden beri yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle geniş kitlelere ulaşan ve adından sık sık söz ettiren TURBEM bir çok özel kurum tarafından yüksek ücretlerle verilen Python program dili kursunu Halk eğitim işbirliği ile açarak ücretsiz olarak verdi. Özellikle MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin ilgi gösterdiği kurs yoğun katılım gördü.

Dünya genelinde her geçen gün ilginin arttığı ve birçok seçkin üniversitede artık programlama dili olarak gösterilen python programlama dilinin Turgutlu’da verilmesinin kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten kursiyerler; “Günümüzde Python, web tabanlı ticari uygulamalardan uzay teknolojilerine kadar çok fazla alanda karşımıza çıkmaktadır. Python Eğitimi ile bu programlama diline çok iyi bir başlangıç yapabildik. Pythonnun bütün inceliklerini öğretip, uygulamaya dair bir eğitim aldık. Python Eğitimi diğer programlama dillerini kavramanızda, bakış açımızı genişletmenizde de yararlı oldu. Kursun açılmasını sağlayan Turgutlu belediye başkanı Turgay Şirin ve Halk eğitim merkezi müdürümüz hayrettin uslu ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Kurs hocası Abdullah Çalışkan ise “Phyton dünya genelinde oldukça seçkin bir yere sahip ve her geçen günde daha fazla kişiye ulaşmakta. Bizlerde Turgutlu’da bu kursumuzu açarak TURBEM üyelerine ilk eğitimimizi verdik. Amacımız kursumuzu devam ettirerek daha fazla kişiye ulaşmak. Kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 17:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4