TURBEM'LE GELECEKLERİNİ ŞEKİLLENDİRİYORLAR

TURBEM'LE GELECEKLERİNİ ŞEKİLLENDİRİYORLAR

[contact-form][contact-field label="İsim" type="name" required="true" /][contact-field label="E-posta" type="email" required="true" /][contact-field label="İnternet sitesi" type="url" /][contact-field label="Mesaj" type="textarea" /][/contact-form]

Merkezde Güzel Sanatlar Fakültesi hayali olan öğrencilere ücretsiz resim kursları veriliyor. Hayallerini tuvallere çizen gençler uzman eğitimciler tarafından geleceğe hazırlanıyor.

40 kursiyer Turgutlu Belediyesi ile Turgutlu Halk Eğitim Merkezi arasında yapılan protokol ile hayata geçen resim kursunda hayallerine kavuşmak için yoğun bir eğitim döneminden geçiyorlar. Resim sanatının kendileri için bir tutku olduğunu ifade eden kursiyeler projenin paydaşlarına teşekkür ediyor. Özel kursların oldukça maliyetli olduğunu ifade eden kursiyeler kendilerine bu imkanı sunan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e de teşekkür etmeyi ihmal etmediler. Kursiyer öğrenciler aynı zamanda Gençlik Merkezinin duvarı tasarladıkları resimleri yapmaya başladılar. Hayallerini duvara aktaran kursiyelerin yaptığı bu jeste teşekkür eden Merkezin sorumlusu Metin Akgül;” Başkanımız ne olursa olsun geleceğe ve gençlere yatırım yapmamız gerçeğini bizlere hatırlatıyor” dedi.

Kurs öğretmeni Mürver Sarıçelik;” TURBEM İle Halk eğitim arasında gerçekleşen ortaklık sonucu bu proje hayata geçti. Hayali resim olan Güzel Sanatlar Fakültesini hedefleyen öğrenciler burada eğitim görüyorlar” şeklinde konuştu.

Kursiyer Ümmühan Şimşek; “Resim benim hayalimdi her zaman, ama maalesef bu tür kurslar çok pahalı olduğu için bir türlü gidememiştim.  Bunun için Turgutlu Belediyesine ve Halk Eğitim Merkezine destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Burada hem yağlı boya hem kara kalem çalışmaları yapılıyor. Burada arkadaşlarımla çok fazla gelişme kaydettik. İnşallah bende bu sene üniversiteyi kazanmak istiyorum.” dedi. TURBEM Güzel Sanatlar Fakültesi hazırlık kursu öğretmeni Mürver Sarıçelik’de gençlere yardımcı olmaya çalıştıklarını ve TURBEM’in bu uygulamasının resim hayalleri olan gençler için büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

TURBEM yetkilisi Metin Akgül ise gençlerin hayallerine bir nebzede destek olabildikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Akgül açıklamasında; Turgutlu Belediyesi Gençlik Merkezi TURBEM olarak kurslarımıza devam ediyoruz. Belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açılan bir kursumuz olan Güzel Sanatlar hazırlık kursunda genç arkadaşlarımız haftanın 5 günü eğitimlerini sürdürüyor. Normal Lise eğitimine katkı amaçlı, Güzel Sanatlar Fakültelerinin mülakat sınavlarına hazırlık amaçlı bir kurs.  Daha önce 40 öğrencinin böyle bir kursu alma şansı yoktu. Ancak özel kurslarla hazırlanma fırsatı buluyordu öğrenci arkadaşlarımız. Ama şimdi ücretsiz kurslarımızda öğretmenimizle birlikte bu desteği sağlıyoruz. Başta Belediye Başkanımız Turgay Şirin olmak üzere Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de gösterdiği duyarlılıkla gençlerimizin hayallerine kavuşması için böyle bir kurs açtık. Onlarda sağ olsunlar bizlere bir jest yaptı. TURBEM binamızın bir duvarını süslüyorlar. Bu duvara hayallerini geleceklerini çiziyorlar. Bu da bizim için gerçekten çok anlamlı. Kendilerine bizde çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu projeye destek olan Belediye Başkanımız Turgay Şirin’e ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze de çok teşekkür ediyoruz, umarım bu kursların devamı gelecektir.” dedi.

[gallery ids="65432,65433,65434,65435,65436,65437,65438,65439"]

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 10:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4