TURGUTLU BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

TURGUTLU BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
banner43

          Turgutlu Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Turgay Şirin’in Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulunmasından dolayı başkanvekili Ayhan Çelikdoğan nezaretinde gerçekleşti. Toplantıda meclis üyelerinin aldığı bir karar ile Turgutlu’da FETÖ terör örgütünü çağrıştıran 7 sokağa aziz Şehitlerimizin ismi verilerek bir ahde vefa örneği sergilendi.


Turgutlu Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı meclis başkanvekili Ayhan Çelikdoğan başkanlığında gerçekleşti. Başkanvekili Çelikdoğan, “Sayın Belediye Başkanımız Turgay Şirin’in Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulunmasından dolayı bu ayki oturumu biz yöneteceğiz, alınan kararların şimdiden hayırlı olmasını temenni, ediyorum” dedi.

          İlan ve Reklam Vergilerinin Ödeme Tarihlerinde Değişiklik


Gündem maddeleri gereğince 2018 Mayıs ayı meclis toplantısına ait toplantı tutanakları ve meclis kararları görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Belediyeye ait muhtelif taşınmazların açık arttırma ihalesiyle satışı için encümene yetki verilmesi konusunda ise Ak Partili meclis üyelerinin red oyuna karşılık MHP’li meclis üyelerinin kabul oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin önemli bir konusu olan ilan ve reklam vergisi ödeme dönemlerinin görüşülmesi oldu. Başkanvekili Ayhan Çelikdoğan yaptığı açıklamada, “İlçemiz genelinde ilan ve reklam vergilerinin ödeme tarihleri her yılın Şubat ve Haziran aylarında, emlak ve çevre temizlik vergileri de her yılın Mayıs ve Kasım aylarında ödeniyordu. Valilik tarafından gelen bir talimat üzerine ilen ve reklam vergilerinin ödemeleri bundan sonra her yılın Mayıs ve Kasım aylarında ödenmesi isteniyor”dedi. Yapılan oylamada oy birliği ile ilan ve reklam vergilerinin her yıl Mayıs ve Kasım ayları içerisinde ödenmesi kabul edildi.

          Şehitler Unutulmadı


Gündemde yer alan imar komisyon raporlarının içerisinde yer alan Turgutlu’da FETÖ terör örgütünü çağrıştıran sokak isimlerinin değişikliği konusu görüşüldü. Burada bir açıklama yapan meclis başkanvekili Ayhan Çelikdoğan, “Bilindiği üzere daha önceki meclis toplantısında FETÖ terör örgütünü çağrıştıran sokak isimlerinin değişikliği konusu görüşülmüştü. Benim de üyesi bulunduğum imar komisyonunda aldığımız karar ile Cumhuriyet Mahallesi Samanyolu Sokağın ismi Şehit Ömer Halisdemir, Selvilitepe Mahallesi Irmak Sokağın ismi Şehit Fethi Sekin, Acarlar Mahallesi Canseven Sokağın ismi Şehit Şenol Kurudereli, Altay Mahallesi Yamanlar Sokağın ismi Şehit Kahraman Güdücü, Ergenekon Mahallesi Rabia Hatun Sokağın ismi Şehit Selami Dinç, Şehitler Mahallesi Zirve Sokağın ismi Şehit İsmet Tezel, Bozkurt ve Turgutlar Mahallesi  Damla Sokağın isminin Şehit Mehmet Özcan olarak değiştirilmesi kararı aldık” dedi. Yapılan oylamada oy birliği ile sokak isimlerinin değişmesi kararı alındı. Ak Partili meclis üyesi Tamer Dizman, “İsim önerilerimizin komisyonca kabul edilmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum. Meclisimizin ve komisyonumuzun bu konudaki hassasiyetinin de bundan sonra devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

          Urganlı’ya PTT Müjdesi

Gündem maddelerinden biri olan Urganlı Mahallesi futbol sahasının Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne tahsinin görüşülmesinde açıklama yapan Çelikdoğan, “Urganlı Mahallemizde bulunan futbol sahası bir yatırım istiyor. Yatırımı da Valilik nezdinde Spor İl Müdürlüğü yapacak.  Burayı 10 yıl süre ile tahsisi gerekiyor” dedi. Yapılan oylama sonucunda Urganlı Mahallesi’nde bulunan futbol sahasının tahsisi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise Urganlı Mahallesi’nde bulunan eski Belediye hizmet binası alanında uygun bir alana Turgutlu PTT Merkez Müdürlüğü’ne yer açılmasının görüşülmesi oldu. Konuyla ilgili konuşan başkanvekili Ayhan Çelikdoğan, “Urganlı Mahallemizde bulunan eski belediye hizmet binasında uygun bir alanda PTT buraya bir acenta açmak istiyor. Burada yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi adına bizler de çalışma içerisinde olduk. Bizlerin de uygun göreceği bir alana bu hizmet binası yapılacak. 10 yıl süre ile bu alanı onlara tahsis etmiş olacağız” dedi. Oy birliği ile kabul edilen gündem sonrası Başkanvekili Çelikdoğan oturumu sonlandırırken, kararların alınmasında emeği geçen meclis üyelerine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 17:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4