Turgutlu Devlet Hastanesinden Bir Yenilik Daha

Turgutlu Devlet Hastanesinden Bir Yenilik Daha
banner43
2016 yılında Nörolojik ve Robotik Rehabilitasyon bölümünü açarak Manisa genelinde ilk ve tek robotik rehabilitasyon ünitesine sahip olan Turgutlu Devlet Hastanesi, bu ünitede 3 uzman hekim, 8 fizyoterapist, 4 tekniker ile yetişkin ve çocuk hastaların klasik ve robotik rehabilitasyon tedavilerine başlamıştı.

Turgutlu Devlet Hastanesi Haziran 2018 tarihinden itibaren başhekim Dr. Ümit Aksoy’un gayretleri sayesinde  bu hastaların tedaviye ulaşımını kolaylaştırmak, tedavilerinin ulaşım sorunları nedeniyle kesintiye uğramasını önlemek ve daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla bu çocukların ulaşımını özel ücretsiz  servis hizmetine başladı.

Turgutlu Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada; “Hasatnemiz, zaman içinde özellikle çocuk yaş grubu hastalarda artan talep ve çocukların tedavilerinin yetişkinlerden farklı olması nedeniyle Kasım 2017 tarihinden itibaren yine ilimizde ilk olarak Pediatrik(Çocuk)  Nörolojik Rehabilitasyon ünitesi kurulmuş ve hasta kabulune başlamıştır.

Pediatrik rehabilitasyon ünitemizde ağırlıklı olarak Serebral Palsi tanılı çocuklarımız tedaviye alınmaktadır. Serebral palsi ; bebeklik ya da çocukluk yaşlarında başlayan, vücut hareketlerini, kas koordinasyonunu etkileyen nörolojik hastalıklara genel olarak verilen isimdir. Bu çocuklarda hareket sistemi bozuklukları, omurga bozuklukları, davranış bozuklukları sık görülen sağlık sorunlarıdır. Serebral palsi tedavisi hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu süreç çocuk ve aile için hem fiziksel hem psikolojik hem de maddi olarak oldukça zor geçmektedir. Çocuk hastalara özel rehabilitasyon ünitelerinin oldukça az olması, bu ünitelerin genellikle büyük şehir merkezlerinde olması, serebral palsili çocuklarda sıklıkla yürüyüş ve hareket bozukluğu olması nedeniyle bu çocukların toplu taşıma ile tedaviye ulaşmalarının çok zor olması nedeniyle bu süreçte ailelerin en büyük sorunları tedaviye ulaşmadaki zorluklardır.

Hastanemiz bu alanda büyük bir sosyal sorumluluk örneği göstererek tedavi ve takipleri uzun ve zor olan bu süreçte oldukça donanımlı, özellikli bir rehabilitasyon ünitesi açarak bir ilki başarmıştır ve artık Haziran 2018 tarihinden itibaren başhekimimiz Sn.Dr. Ümit Aksoy ‘ un özel gayretleri sayesinde  bu hastalarımızın tedaviye ulaşımını kolaylaştırmak, tedavilerinin ulaşım sorunları nedeniyle kesintiye uğramasını önlemek ve daha çok çocuğumuza ulaşabilmek amacıyla bu çocuklarımızın ulaşımına özel ücretsiz  servis hizmetine başlamıştır.” İfadelerine yer verildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 20:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4