TURGUTLU, MASKİ İLE DÖNÜŞÜMÜ YAŞIYOR

TURGUTLU, MASKİ İLE DÖNÜŞÜMÜ YAŞIYOR

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesinde hayata geçirdiği dev projeler ile vatandaşların yaşam standartlarını yükseltiyor. Genel Müdür Coşkun, daha temiz ve yaşanılabilir bir şehir inşa etmek için çalıştıklarını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 17 ilçe merkezi ve mahallelerinde yürüttüğü çalışmalar ile vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli yaşam sürmesini sağlıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları ile birlikte içme suyu sondajları, atıksu arıtma tesisi, dere ıslah çalışmaları kapsamında önemli yatırımlara imza attı.

101 Mahalle Projesi’ tamamlandı, sıra ‘154 Mahalle Projesi’nde

MASKİ Genel Müdürlüğü, 101 Mahalle Projesi ile ilçedeki 8 mahallenin altyapısını yeniledi. Irlamaz, Akçapınar, Hacıisalar, Kabaçınar Karaköy, Kuşlar, Ören ve Yunusdere mahallelerinde toplamda 25 kilometre içme suyu hattı ve 22 buçuk kilometrelik de kanalizasyon hattı sağlıklı hale getirildi. 154 Mahalle Projesi’yle de Urganlı, Avşar, Çampınar, Çatalköprü, Dağyeniköy, Çıkrıkçı, Kurudere, Yeniköy, Musacalı, Sarıbey, Güney, Kayrak, Çepnidere ve Çepnibektaş mahallelerinin altyapısı yenilenecek.

46 Milyon TL’lik dev yatırımın açılışı yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gediz ve Bakırçay Havzalarını özlenen günlerine kavuşturmak adına önemli projelerinden biri olan atıksu arıtma tesislerini hayata geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda 46 Milyon TL maliyetle inşa edilen Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Sağlıklı altyapılar inşa edildi

MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, Turgutlu ilçesindeki muhtelif mahallelerde 8 bin 920 metrelik ana kanalizasyon döşemesi ve Mimar Sinan Caddesi ile diğer mahallelerde 905 metrelik yağmur suyu hattı döşeme çalışmasını tamamlayarak sağlıklı altyapılar inşa etti. İlçede ayrıca, Albayrak Mahallesi’nin yağmursuyu sorununa neşter vurmak için bin 200 metrelik hat döşeme çalışmasına başlandı. Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesi’nde 5 buçuk kilometrelik içme suyu hattı döşeme çalışmalarını tamamlayarak sıkıntıları ortadan kaldırdı.


680 kilometrelik altyapı geliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü Projeler Dairesi Başkanlığı ve İller Bankası tarafından ön etüt çalışmalarının yapıldığı proje kapsamında ilçede; 335 kilometre kanalizasyon, 335 kilometre içme suyu ve 10 kilometre yağmursuyu hattı ile 6 adet içme suyu deposu yapımı gerçekleştirilecek. MASKİ’nin ilçeyi baştan yaratacak projesi sayesinde Turgutlu merkezdeki altyapı sistemi tamamen yenilenecek.

Su kaynaklarında ıslah ve temizlik çalışmaları hayata geçirildi

MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Turgutlu merkezdeki iki okul arası mevkiinde ve Ergenekon, Kabaçınar Hacıisalar, Çepnidere, İzzetin Mahallesi gibi önemli noktadaki dere ve sulama kanallarında ıslah çalışması yaptı. Islah çalışmalarında 344 metre tamamlanan, 36 metre devam eden ve 52 metrede yapılması planlanan betonarme kutu menfez çalışması hayata geçiriliyor. Islahların yanı sıra 15 mahallede de 10 kilometrelik temizlik çalışması gerçekleştirdi.

İçme suyu depoları temizlendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Derbent, Akköy, Güney, Kayrak, Yukarıbozkır, Hacıisalar, Dağyeniköy, Akçapınar, Avşar, Ayvacık, Çatalköprü, Dakbahçe ve İzzetin mahallelerinde bulunan içme suyu depolarının bakım-onarım çalışmalarını tamamladı. 2017 yılı içerisinde ise belirlenecek muhtelif mahallelerde içme suyu depolarının bakım-onarımları yapılacak.

Arıza ve kesintisiz içme suyu için bakım-onarım çalışmaları yapıldı

Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Turgutlu ilçe merkezi ve mahallelerinde olası arıza ve enerji kesintilerinden kaynaklı su kesintisi yaşamamaları adına Yarıntı, Pazaryeri, Selvilitepe, Kurudere mahallleri ve İtfaiye mevkiinde bulunan pompa istasyonlarında bakım-onarım çalışmaları gerçekleştirdi.

Sondajlar ilçeye can suyu oluyor

İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Turgutlu ilçe merkezi ve mahallelerinde 8 adet sondaj açarak su sıkıntısını ortadan kaldırdı. MASKİ ekipleri 2017 yatırım yılı içerisinde de mahallelere 8 adet daha sondaj çalışması yaparak vatandaşların kesintisiz içme suyu tüketmelerini sağlayacak.

‘Prestij Caddeleri Projesi’ kapsamında çalışmalar devam ediyor

‘Prestij Caddeleri Projesi’ kapsamında Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesi’nde MASKİ Genel Müdürlüğü’nce alt yapı çalışmalarının gerçekleştirilerek bin 200 metre uzunluğundaki 30 yıllık içme suyu borularını yeniledi. Yenilenen altyapıların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından üstyapı çalışmaları başladı. Fatih Caddesi’nin ardından ‘Prestij Caddeleri Projesi’ kapsamında merkez mahallelerde yer alan Akçakmak, 7 Eylül, Eski Manisa yolları, Piyaleoğlu ve Cevdet Öktem caddeleri ile Şehit Oğuz Erbay Sokak’ta yaklaşık 8 kilometrelik içme suyu hattı yenileme çalışması kısa süre içerisinde başlanacak.

“Daha Yaşanılabilir bir Manisa için çalışıyoruz”

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çıktıkları yolda, il genelinde olduğu gibi Turgutlu’da da büyük yol kat ettiklerini belirterek, “Temel vazifemiz daha güzel, daha yaşanır bir şehir inşa etmek ve hemşerilerimizde ’İyi ki Manisa’da yaşıyorum’ dedirten algıyı oluşturmaktır. Manisamızın en ücra noktasında dahi hizmeti vatandaşlarımıza götürmek bizim boynumuzun borcu. Turgutlu ilçemizde hayata geçirdiğimiz ve yapmayı planladığımız projeler ile vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürmelerini sağlıyoruz. İlçe merkezinde ve mahallelerinde hayata geçirdiğimiz projeler vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Bu çalışmalarımızı sürdürürken Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün bizlere verdiği sonsuz desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 09:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4