Turgutlu Spor Kompleksinde Sona Yaklaşıldı

 Turgutlu Spor Kompleksinde Sona Yaklaşıldı
banner43
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından Turgutlu gençliğine armağan edilen Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu projesinde sona yaklaşıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de yaklaşık 14 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen tesisi inceledi ve ilçeye dev bir kompleks kazandırmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesi’nde yükselen Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu inşaatında sona yaklaşıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon İşleri Şube Müdürü İbrahim Kutar ile birlikte spor kompleksinin son durumunu inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi’nin eşfinansman desteğiyle yapılan spor kompleksinin Turgutlu’ya çok yakışacağını ifade eden Başkan Şirin, inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından dış cephe ve iç donanımlarına başlanılacağını dile getirdi. Hava muhalefetine rağmen projenin hızla devam ettiğini belirten Başkan Şirin, tesisin havuz, salon, idari bina ve diğer bölümlerini tek tek inceledi.

 Turgutlu Sporun Merkezi Olacak

Başkan Şirin, “Turgutlu’nun geleceğine yapılan en büyük yatırımlarımız arasına Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’nu ekledik. Bu anlamda hem mutlu hem de gururluyuz. Hedefimiz ilçemizin sporun her alanında yıllardır süregelen başarı çıtasını Ege Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de ses getirecek noktaya taşımak. Kaldı ki tesisimizde yer alan yarı olimpik yüzme havuzu, ilçemizdeki büyük bir açığı kapatacak. Ayrıca 500 kişilik basketbol sahası, farklı aktivite alanları, dinlenme ve idari bölümler ile ferah ve geniş bir peyzaj alanına sahip olacak tesisimiz Turgutlumuz’un sporla çok daha fazla anılmasına imkan sağlayacak dev bir yatırım olarak yine Turgutlu’nun kazancı olacak. Bu anlamda desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah buranın açılış törenini görkemli bir şekilde, ilçemize yakışır şekilde gerçekleştireceğiz. Spor kompleksimiz şimdiden başta gençlerimiz ve çocuklarımız olmak üzere tüm Turgutlu’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 07:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4