TURGUTLU'DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
banner1
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 98. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri alanında düzenlenen etkinliğe Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu İlçe Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik, Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, İlçe emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, siyasi parti başkanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez'in alanda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk takdimi, akabinde ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla devam eden etkinlik, halk oyunları ve sporcuların gösterileriyle sürdü. Öğrenciler  arasında yumurta taşıma, balon patlatma, ortaokullarda çuvalla zıpalama ve top sektirme yarışmaları sonrasında dereceye giren öğrencilere ödüller dağıtıldı. Gazi Ortaokulu gösteri grubu dans, jimnastik gösterilerinden sonra Türk bayrağı kareografisi sunuldu ve programın son bölümünde ise Mehmet Altan Anaokulu öğrencileri Türkiye’nin 7 bölgesine ait halk oyunlarını sergilerdi. Gösteriler Final tablosu olarak hazırlanan ‘Yedi bölge tek yürek Türkiye’ isimli gösteri ile sona erdi. Ayakta alkışlanan etkinlik sonrasında protokol üyeleri öğrencileri ve öğretmenleri kutladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner4

banner21