TURGUTLU'DA AĞAÇLAR KİTAP AÇIYOR

TURGUTLU'DA AĞAÇLAR KİTAP AÇIYOR

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde belediye Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje ile ağaçlar kitap açmaya başladı.

Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler müdürlüğü tarafından geliştirilen 'Bir Kitap, Bin Umut' projesi kapsamında ilçenin çeşitli bölgelerindeki ağaçlara kitap asılarak kitap okuma alışkanlığının arttırılması yönünde çalışma başlatıldı. Projenin ilk etabı Özyurt mahallesi Dutlu Yol üzerinden başlatılırken, etkinliğe katılan Namık Kemal İlkokulu öğrencileri kitaplara yoğun ilgi gösterdi.

Proje hakkında bilgi veren Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Metin Akgül, "Bugün çocuklarımızın ve ailelerin karne heyecanı var. Bizde bu heyecana ortak olmak istedik. Turgutlu Belediye başkanımızın talimatları ile, Kış aylarından ağaçlarda çiçek açmamasından dolayı, kitap açmasını istedik. Çocukların karne heyecanına ortak olup, onlara karne hediyesi verdik. Turgutlu okusun ve paylaşsın istedik"dedi.

Namık Kemal İlkokulu Müdürü Uğur Altabaş ise "Turgutlu Belediyesin başlatmış olduğu kitap kampanyası için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün bir anlamda da karne töreni öncesinde çocuklarımıza hediye vermiş olduk. Emeği herkese teşekkür ediyorum ve projenin devamını diliyorum." dedi.

Tarihi Dutluyol üzerinde ağaçlara asılı kitapları alan öğrenciler ise ilk defa böyle bir proje ile karşılaştıklarını söylediler.Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4