TURGUTLU'DA GÖKTÜRKÇE KURSU AÇILIYOR!

TURGUTLU'DA GÖKTÜRKÇE KURSU AÇILIYOR!
İLKLERİN BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA; GÖKTÜRKÇE KURSU

Manisa’nın Turgutlu ilçesi belediyesi yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlamında yaptı ilkler ile adından ülke gündeminde söz ettiren ve çeşitli ödüllere layık görülen Turgutlu Belediyesi şimdi de Gençlik Merkezleri arasında bir ilk olan Göktürkçe kursunu açıyor.

‘Türk Gençleri, Atasının İzinde’ sloganı ile yola çıkan Turgutlu Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (TURBEM) tarafından, gençlik merkezleri arasında ilk defa gerçekleştirilecek olan Göktürkçe kursu açılacak. Gençlerin yoğun katılım gösterdiği ve kısa süre içerisinde çok sayıda başvurunun alındığı Göktürkçe Kursu 11 Mayıs 2017 Perşembe günü başlayacak.

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’e açılacak olan kurstan dolayı teşekkür eden ve TURBEM üyeleri, “Gençlik merkezi olarak sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yapıyoruz. Toplumun herkesimi ile bir araya geliyoruz. Amacımız yaşadığımız şehre sahip çıkarak ufakta olsa birer iz bırakabilmek. TURBEM’de açılan çok sayıda kurs var. Göktürkçe kursuda bunlardan bir tanesi. Umuyoruz ki diğer kurslarımız gibi bu kursumuzda yoğun ilgi görür. Bu kurs sayesinde atalarımızın dilini artık rahatlıkla okuyabileceğiz”dediler.

Öte yandan Türkiye de ilk defa bir gençlik merkezinde açılacak olan Göktürkçe Kursunu, TURBEM üyesi olan aynı zamanda MCBÜ mekatronik öğrencisi Furkan Yıldırım tarafından verileceği, kursların haftanın iki günü (Perşembe – Pazar) Selvilitepe Mahallesi Atatepe Spor Tesisleri içerisinde bulunan TURBEM binasında verileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 16:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4