TURGUTLU'DA SARI ÖMER PANİĞİ

TURGUTLU’DA SARI ÖMER PANİĞİ, sarı ömer böceği, sarı ömer örümceği, turgutlu sarı ömer, et yiyen örümcek, et yiyen böcek,

TURGUTLU'DA SARI ÖMER PANİĞİ

Manisa’nın Turgutlu ilçesi Ergenekon Mahallesinde halk arasında ‘sarı ömer’ olarak tabir edilen et yiyen örümcek vatandaşlara korku saldı.
Ergenekon Mahallesi Orhan Ocakoğlu sokak üzerinde bulunan Hz. Ebubekir Camii civarında sık sık görülmeye başlayan ve vatandaşlarla ile camii cemaatine korku salan et yiyen örümcekle ilgili olarak vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.
Turgutlulu.com Haber Sitesi whatsapp ihbar hattından böceğin fotoğraflarını paylaşan vatandaşlar “Son yıllarda civarda oldukça fazla görülen bir örümcek. Çocuklarımızı sokağa çıkarmaya ve evlerimizin kapılarını ve pencerelerini açmaya korkar hale geldik. İnternette yaptığımız araştırmalarda böceğin et yiyen örümcek olduğunu tespit ettik. İnsan vücudunda bir bölgenin bu böcek tarafından ısırılması halinde çok derin yaralar meydana geliyormuş. Mahalle sakinleri olarak çok tedirginiz yetkililerin mahallemizde ilaçlama yapmasını istiyoruz” dedi.
Oldukça sivri dişlere sahip olan ve et yeme özelliğine sahip böceğin ısırdığı yerin çok kısa süre içerisinde büyük bir yaraya dönüştüğü ve ısırılan bölgenin süratli bir şekilde kemiğe kadar çürüdüğü ifade edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 12:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4