TURGUTLU'DA SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSELER

TURGUTLU'DA SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSELER
banner1
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde sınavla öğrenci alacak ortaöğretim (Lise) okulları belli oldu. MEB'ten yapılan açıklamada Turgutlu'da 4 okulun toplamda 300 öğrenci alacağı öğrenildi. Öte yandan Turgutlu'da sınavla 1 fen, 1 imam hatip ve 2 Meslek Lisesine sınavla öğrenci alınacak olması şaşkınlık yarattı.

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan son değişiklerle ilgili merakları dindirecek açıklamayı yaptı. MEB’in açıkladığı merkezi sınavla öğrenci alacak liselerin listesi birçok öğrenci ve veli tarafından uzun zamandır bekleniyordu. “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’ ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları adı altında MEB resmi sitesinde açıklandı.

TURGUTLU'DAN 1 İMAM HATİP, 2 MESLEK VE 1 FEN LİSESİ VAR


Yayınlanan listede Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 4 okul yer alırken, bunlardan 3 tanesi Meslek lisesi olurken, diğeri ise Fen Lisesi oldu. İşte Turgutlu'da sınav öğrenci alacak okullar ve kontenjan sayıları.

TURGUTLU'DA SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSELER


Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi (erkek öğrenci alacak) 3 derslik 90 öğrenci
Cahit Gönlübol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız öğrenci alacak) 2 derslik 60 öğrenci
Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız-Erkek öğrenci alacak) 2 derslik 60 öğrenci
Halil Kale Fen Lisesi (Kız-Erkek öğrenci alacak) 3 derslik 90 öğrenci .

Öte yandan Bakanlık yaptığı açıklamada Merkezi Sınavın isteğe bağlı olduğunu vurgularken merkezi sınava katılmak isteyen öğrencilerin başvuru tarihini 11-18 Nisan 2018 olarak açıkladı. Sınava girerek nitelikli liselere yerleşmek isteyen adayların sınav başvuruları elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullarda yapılacak. Sınavla öğrenci alacak liseler arasında Fen Liseleri, İmam Hatip Liseleri, Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri de yer almaktadır.

MEB, resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı:

“Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları 10 Nisan 2018 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Merkezî Sınava isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklardır.

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir.

ÖTE YANDAN MEB'İN YAYINLADIĞI TÜM OKULLARIN LİSTESİ VE KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 12:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3