TURGUTLULU ÖĞRETMENLER YURT DIŞINDA EĞİTİM ALDI

TURGUTLULU ÖĞRETMENLER YURT DIŞINDA EĞİTİM ALDI
banner43
Turgutlu Kaymakamlığı’nın ortak olduğu, Erasmus+ Gençlik Programı KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği kapsamında hazırlanan INCLUSION isimli Eğitim Kursu, İtalya’daki Let’s Keep Learning isimli derneği ev sahipliğinde 25-05-2017 ve 03-06-2017 tarihleri arasında düzenlendi. İtalya’nın Vasto kentinde düzenlenen eğitim kursuna Türkiye dışında Letonya, İspanya, Romanya, Bulgaristan ve Portekiz’den 4’er gençlik çalışanı katıldı.
Eğitim kursunda Turgutlu Kaymakamlığı’nı, 19 Mayıs Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ceyda DAL, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Rehber Öğretmeni Nil TEKER,Hilmi Pekcan İlkokulu İngilizce Öğretmeni Türkan KOÇ ve Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni Soner AYDOĞDU temsil etti.
Yaygın eğitim yöntemleriyle yapılan eğitimde gençlik çalışanları müzik, fotoğraf ve drama faaliyetlerine katıldılar, gençlerle yaptıkları çalışmalarda kullanabilecekleri bilgi ve becerilerini geliştirdiler ve sosyal içermeyi kolaylaştırmak için kullanılacak yöntemleri öğrendiler. Eğitim kursunun sonunda halka açık bir tiyatro oyunu düzenlendi ve kurs boyunca yapılan aktivitelerin fotoğrafları sergilendi. Gençler ülkelerine döndükten sonra öğrendikleri yöntemleri kullanarak bir çalışma yapacak ve bunu ev sahibi kurumla paylaşacak. Türk katılımcılar ise “Gelecek Sensin, Farkında mısın?” projesi kapsamında yürütülen eğitim faaliyetlerine dahil olup o projedeki öğrencilerle çalışmalar düzenleyecekler.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4