TURGUTLULU PROFESÖR EGE ÜNİVERSİTESİNE DEKAN OLDU

TURGUTLULU PROFESÖR EGE ÜNİVERSİTESİNE DEKAN OLDU
banner43

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndenemekli olan Dekan Vekili Prof. Dr. Beyser Pişkin'in yerine Prof. Dr. Necdet Erdilek dekan vekili olarak göreve başladı. Prof. Dr. Erdilek,akademik çalışmalarının yanı sıra sosyal ve spor alanında yaptığı çalışmalarla da tanınıyor.


PROF. DR. NECDET ERDİLEK


Manisa Turgutlu ilçesinde doğan Erdilek, Turgutlu Namık Kemal İlkokulu ve Turgutlu Lisesini bitirdi. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. Diş Hekimliği Fakültesi Tedavi kürsüsüne doktora öğrencisi olarak giren Erdilek,"Dentin Çürüğündeki Amino Asit Yapısındaki Değişimlerin Karşılıklı Araştırılması" konulu doktora tezini vererek Dr. Ünvanını aldı.1988 yılında Yardımcı Doçent, 1989 yılında Doçent, 1995 yılında Profesör ünvanını alan Erdilek,2002 yılında Endodonti Bilim Dalı Başkanlığı, 2003-2006 yıllarında Konservatif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yaptı. Ege Üniversitesi Diş Hekimliğinde Yönetim Kurulu üyeliği ve değişik kurullarda görevler aldı. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi spor sorumluluğunu 2008'e kadar uzun yıllar yapan Erdilek, birçok Diş Hekimliği Fakültesi Dergisinde Bilimsel Kurul Üyeliği yaptı. European Society Of Endodontology, Karyoloji Derneği veTürk Endodonti Derneği üyesi olanErdilek'in, ulusal ve uluslararası dergilerde çeşitli yayınları bulunuyor.2012 yılında atandığı, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan yardımcılığına, 2013-2015 yılları arasında tekrar atanarak devam etti. 2015- 2016 yılları arasında Dekan Vekilliği görevini yürüten Erdilek, halen Endodonti Anabilim Dalın'da öğretim üyeliğini sürdürüyor.


Sosyal hayatında 1980-1999 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Bünyesinde Futbol Hakemliği yapan Erdilek, bunun son 8 yılında Türkiye Süper Liglerinde düdük çaldı.2000-2004 yıllarında Türkiye Futbol Merkez Kurulu üyeliği yaptı. 2004 yılından beri Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunun Süper Lig maçlarında Süper Lig Gözlemcisi olarak görev yapıyor.Dr. Abdurrahman Arıcı, başkanlığındaki Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yönetim Kurulunda 2013-2015 tarihleri arasında Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 11:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4