Turgutlulu Rahvan Atçıları Yarışa Hazırlanıyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesi'nde ki rahvan atçıları önümüzde ki ay yapılacak olan At Yarışlarına hazırlanıyor.

Turgutlulu Rahvan Atçıları Yarışa Hazırlanıyor
banner43

Manisa'nın Turgutlu ilçesi yıllar sonra tekrardan yapılacak Rahvan At Yarışlarına hazırlanıyor. Son olarak 2010 yılında yapılan rahvan At Yarışları 8 yıl aradan sonra tekrardan Turgutlu'nun Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 2 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Asil yürüyüşleriyle dünyaya ün salan Rahvan atları Turgutlu'da yapılacak olan yarışlara hazırlanıyor. Turgutlu Rahvan Atçıları Derneği ile Turgutlu Belediyesinin birlikte organize ettikleri Turgutlu Rahvan At Yarışları 2 Eylül 2018 Pazar günü Irlamaz Sosyal Tesisleri yanındaki alanda düzenlenecek. Yarışların yapılacağı alanda toplanan Turgutlu Rahvan Atçıları pistte inceleme yaptı ve yarışa hazırlandılar.

"At binicisi arkadaşlarımız bu işi tamamen sevdalı oldukları için, atları sevdikleri için yapıyorlar. Hiçbir maddi kazançları ve beklentileri yok" şeklinde açıklamada bulunan Turgutlu Rahvan Atçıları Derneği Başkanı İsmail Kebapçı "Rahvan at yetiştiriciliği bizim geleneksel ata sporlarımızdan ve yaşatılması gereken, destek verilmesi gereken spor dallarımızdan bir tanesi. Osmanlı devletimizden itibaren rahvan at yetiştiriciliğine çok önem verildiğini biliyoruz. Turgutlu'da yıllar sonra tekrar yapılacak olan Rahvan Yarışlarına Türkiye'nin bir çok yerinden yarışçı ve izlemeye vatandaşlar gelecek. Turgutlu'muzun kurtuluş şenlikleri kapsamında yapacak olduğumuz yarışımıza şimdiden tüm Turgutlu halkını bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4